Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski akcent w muzyce z Wiedźmina

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące miłośników tego gatunku. Jest to także świetna okazja do spotkań i wymiany kontaktów w środowisku kompozytorów, którzy przyjeżdżają do naszego miasta z całego świata. Zafascynowani wyjątkową atmosferą festiwalu twórcy muzyki do „Wiedźmina”, jednej z największych produkcji Netflixa, postanowili zarejestrować swoje utwory we współpracy z krakowskim chórem Pro Musica Mundi.

Fot. KBF

Po tegorocznym występie na Gali FMF kompozytorzy muzyki do pierwszego sezonu serialu „Wiedźmin” Sonya Belousova i Giona Ostinelli zdecydowali się nawiązać współpracę z chórem Pro Musica Mundi i zarejestrować w Krakowie partie chóralne zaprezentowane podczas koncertu w parku Jordana, jak i kilku niepublikowanych jeszcze utworów. Nagrania odbyły się na początku października w studiu Kotłownia Akademii Górniczo-Hutnieczej. Chórem, związanym z FMF od pierwszej edycji, zadyrygował prof. Wiesław Delimat, a nagrania poprowadził dr hab. inż. Paweł Małecki z AGH, który od lat współpracuje z Forum Audiowizualnym FMF.

Twórcy ścieżki dźwiękowej wzięli udział w sesji ze swojego domowego studia w Los Angeles. Ta współpraca to niewątpliwy sukces, a także kolejny krok w promocji polskich artystów na arenie międzynarodowej. 

Październik z muzyką filmową w Centrum Kongresowym ICE Kraków

W tym roku muzyka filmowa towarzyszy nam dłużej niż zwykle. Zazwyczaj Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie odbywa się w maju, jednak tym razem przedłużono tę przyjemność aż do października. Główna część, podczas której zostały wręczone nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku oraz FMF Young Talent Award, miała miejsce w sierpniu w parku Jordana w ramach festiwalu Kraków Culture Summer.

Przez dwa dni – czwartek i piątek– w Centrum Kongresowym ICE Kraków zanurzymy się w dźwiękach najpiękniejszych melodii, które podbiły serca fanów na całym świecie. Zaczęliśmy od propozycji dla najmłodszych, czyli FMF4Kids ze ścieżką dźwiękową z „Agi Bagi” – polskiego serialu animowanego promującego ekologię. Dziś wieczorem zakończymy festiwal koncertem The Best of John Barry z muzyką z takich produkcji filmowych, jak „Tańczący z wilkami”, „Pożegnanie z Afryką” czy „Niemoralna propozycja”. Nie zabraknie także największych hitów z Jamesa Bonda. Wspólnie wysłuchamy utworów z filmów „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, „Pozdrowienia z Rosji”, „Diamenty są wieczne” oraz „Żyje się tylko dwa razy”.

Na kolejną edycję Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie musimy poczekać do przyszłego roku, dlatego specjalnie dla wszystkich fanów przygotowaliśmy niespodziankę. Wszystkie tegoroczne koncerty pojawią się w grudniu na platformie PLAY KRAKÓW.

FMF KBF

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-21
Data aktualizacji: 2021-10-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź