Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Pożegnanie arrasów króla na Wawelu, jesień w Arenie Garden, koncerty w NCK-u... Wiele atrakcji czeka wszystkich, którzy weekendy lubią spędzać właśnie w Krakowie! Znajdź coś dla siebie i ciesz się barwną jesienią w naszym mieście.

Fot. materiały prasowe

Pożegnanie arrasów króla

Już prawie 100 tysięcy osób zobaczyło wystawę „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921”. Ale jej czas nieubłaganie dobiega końca – zapraszamy więc na uroczysty finisaż wystawy, który odbywa się na Wawelu od 18 do 24 października. Przed nami m.in. wydłużone godziny zwiedzania, bilety normalne w cenie ulgowych i multimedialny pokaz na dziedzińcu arkadowym.

Program finisażu:

  • wydłużone godziny zwiedzania – do godz. 20.00
  • bilety normalne w cenie ulgowych po godz. 16.00
  • mapping na dziedzińcu arkadowym (co 10 minut) w godz. od 19.00 do 21.00 – bezpłatne pokazy
  • specjalne zwiedzanie z kuratorami wystawy – do niedzieli o godz. 17.00

Bilety są dostępne online.

Projekt „Mobilistan” w MOCAK-u

Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen, Mahalla Festival oraz MOCAK zapraszają w weekend 22–23 października do podcieni muzeum, gdzie prezentowany będzie międzynarodowy projekt artystyczny „Mobilistan” – pierwsze mobilne państwo w przestrzeni limuzyny, stworzone przez Manafa Halbouniego oraz Christiana Manssa. W ramach czasu zwiedzania i specjalnie przygotowanej wizy artyści udostępnią wnętrza „Mobilistanu”. Goście będą także mieli możliwość ubiegania się o obywatelstwo mobilnego państwa. Doatkowe informacje na stronie tutaj.

Jesienna odsłona Areny Garden

Lato się skończyło, ale Arena Garden nie zwalnia tempa! Do strefy zawitała złota, polska jesień! Strefa relaksu, kultury i pysznego jedzenia przy TAURON Arenie Kraków jest czynna w dni powszednie od godz. 13.00, a w weekendy od godz. 12.00.

Moda na festiwalu „Sztuka do rzeczy”

„Sztuka do rzeczy. Design w Krakowie” już po raz czwarty połączy krakowskie inicjatywy związane z szeroko rozumianym dizajnem, proponowane przez lokalnych artystów, projektantów, fundacje i stowarzyszenia, a także galerie i pracownie, rzemieślników i producentów. W tym roku motywem przewodnim krakowskich spotkań z dizajnem, które rozpoczęły się 8 października i potrwają do 24 listopada, jest MODA. Program wydarzenia znajdziesz tutaj.

Jesienna ramówka PLAY KRAKÓW!

Jesienią najlepszymi przyjaciółmi kinomaniaków są koc i gorąca herbata. Długie wieczory w domu mogą mieć swoje zalety – czas zatem uzupełnić listę propozycji do obejrzenia o spotkania w ramach Festiwalu Conrada czy cykl opowieści w ramach projektu Miasto Kobiet. To tylko część październikowych atrakcji w ramach jesiennej ramówki PLAY KRAKÓW!

Otwarcie odnowionej biblioteki na os. Bohaterów Września

Krakowianie mogą ponownie korzystać z filii Biblioteki Kraków, zlokalizowanej na os. Bohaterów Września 26. Po trwającym ponad rok, kapitalnym remoncie filia nr 48 zaprasza czytelników do nowoczesnego, bogato wyposażonego wnętrza i korzystania z bogatego zbioru książek, audiobooków, gier oraz nowego Centrum Cyfryzacji Wspomnień.

Tężnia na Bagrach

Kolejna tężnia solankowa w Krakowie, znajdująca się w parku Bagry Wielkie, już otwarta. Warto wybrać się na spacer i powdychać solankę w ciepłe październikowe dni, bo od listopada – ze względu na warunki atmosferyczne – zarówno nowo oddana tężnia, jak i ta nad Zalewem Nowohuckim zostaną wyłączon

15. Węgierska Jesień Filmowa w Baranach

Centrum Węgierskie w Krakowie oraz Kino pod Baranami zapraszają na 15. odsłonę Węgierskiej Wiosny Filmowej – przeglądu kina węgierskiego, który w tym roku odbywa się wyjątkowo jesienią – online na platformie MOJEeKINO.pl. Wydarzenie potrwa do 28 października.

Repertuar Węgierskiej Jesieni Filmowej znajdziesz na stronie kina.

Wystawa miedziorytów Krzysztofa Skórczewskiego w Willi Decjusza

Z okazji jubileuszu 75. urodzin wybitnego krakowskiego artysty Krzysztofa Skórczewskiego oraz 25-lecia odnowienia Willi Decjusza w Krakowie, Instytut Kultury Willa Decjusza przygotował wystawę „Inspiracje”, prezentującą grafiki najwybitniejszego polskiego twórcy działającego w technice miedziorytu. 

Ekspozycja prezentowana jest w Willi Decjusza od 17 października do 21 listopada, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00–17.00 i w niedziele, w godz. 11.00–18.00. Wstęp wolny

Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 17.00.

Plejada gwiazd na scenie NCK

Karaś/Rogucki – sobota, 23 października, godz. 19.00

„Życie i sny – 80 lat Alicji Tanew” – niedziela, 24 października, godz. 18.00
Jubileuszowy koncert krakowskiej poetki i kompozytorki, na którym zaprezentuje swoje najbardziej znane utwory wraz z zaproszonymi gośćmi. Wystąpią: Skaldowie – Andrzej i Jacek Zielińscy oraz Krzysztof Stawowy, Jerzy Pal, Zina Zagner, Mateusz Jędrysek, Bogusław Nowicki, Basia Stępniak-Wilk, Jasiek Kusek, Lidia Jazgar, Ryszard Brączek, Hanka Wójciak, Agnieszka Rosner-Zawilińska, Tomasz Sawicki, Jan Jakub Należyty, Stanisław Klawe, Aleksander Kobyliński „Makino”, Adam Tkaczyk, Anna Starowicz, Niezależna Grupa Teatralna Porfirion i inni.

Szczegółowe informacje i bilety tutaj.

pokaż metkę
Autor: PATRYCJA PIEKOSZEWSKA
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-14
Data aktualizacji: 2021-10-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź