Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Na Zabłociu powstanie kolejny park kieszonkowy

Przed nami spotkanie konsultacyjne oraz spacer dotyczące parku kieszonkowego przy ulicy Dekerta. Efektem tych działań będzie powstanie nowej zielonej enklawy, dostępnej dla mieszkańców Zabłocia.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Spotkanie online odbędzie się w poniedziałek, 25 października, o godz. 18 na platformie Microsoft Teams. Link do spotkania tutaj.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane:

  • historia tego wyjątkowego miejsca – prelegenci: Paweł Kubisztal oraz Krzysztof Śliwa
  • idea powstania ogrodu, którą przedstawi Joanna Wendorff
  • uwarunkowania terenu i inspiracje – w tym temacie wypowie się Katarzyna Opałka.

W trakcie spotkania online wszyscy uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi potrzebami, pomysłami i marzeniami na temat nowego ogrodu. Celem spotkania jest opracowanie wytycznych do stworzenia projektu parku.

Z kolei spacer badawczy odbędzie się we wtorek, 26 października, o godzinie 17.00 i rozpocznie się w miejscu powstania przyszłego parku kieszonkowego – przy ul. Dekerta 15, obok mostu kolejowego.

Przypomnijmy, że w 2017 r. na Zabłociu powstał park kieszonkowy „Na rogu Dekerta”. Utworzenie tzw. ogrodu motyli nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy w ramach projektu „Na rogu Dekerta”, zorganizowali zbiórkę na platformie crowdfundingowej i zebrali 20 tys. zł na zagospodarowanie skweru. Pozostałe fundusze na realizację projektu zapewnił Zarząd Zieleni Miejskiej.

W tym rejonie Krakowa od 2018 r. funkcjonuje również park Stacja Wisła, który również powstał dzięki zaangażowaniu i współpracy mieszkańców i przedstawicieli miasta.

ADRES: ul. Dekerta 15, Kraków
pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-11
Data aktualizacji: 2021-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat