Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

ZaprojektujMY Kraków – konsultacje o tym, jak będzie wyglądało nasze miasto

Kraków na przestrzeni ostatnich lat zmienia się bardzo dynamicznie. Potrzebne jest więc określenie jego aktualnych funkcji i potrzeb mieszkańców. Z tego powodu powstaje plan rozwoju Krakowa – „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta”. Od tego właśnie dokumentu zależy, co i gdzie będzie można w Krakowie budować, gdzie mają być tereny zielone.

Studium to podstawowy dokument planistyczny Krakowa określający kierunki jego rozwoju. Realizując ustalenia studium można stworzyć miasto funkcjonalne i wygodne do życia, dla mieszkańców i wszystkich jego użytkowników.

Studium wymaga współpracy specjalistów z wielu dyscyplin (urbanistyki, architektury, transportu czy zieleni) oraz doświadczenia mieszkańców. To będzie dokument, w którym zapisana będzie wizja dla całego miasta. Studium nie stanowi aktu prawa miejscowego i dlatego nie ogranicza prawa własności. Jego ustalenia są kluczowe przy sporządzaniu planów miejscowych – dokumentów określających charakter i zasady rozwoju poszczególnych obszarów Krakowa. Tak tworzy się prawo miejscowe, a wizja ze studium zmienia się w lokalne przepisy przestrzenne.

Efektem pracy będzie nasz wspólny plan rozwoju Krakowa – „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa”.

Weź udział w konsultacjach:

Spotkania odbędą się w sali konferencyjnej w TAURON Arenie Kraków, ul. Lema 7, liczba miejsc jest ograniczona. Będzie również możliwość udziału konsultacjach w formie online tutaj. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy – zaprojektujmykrakow.org.

Terminy i tematy:

  • Mieszkanie – 27 października, o godz. 16.00
  • Praca – 15 listopada, o godz. 16.00
  • Środowisko i rekreacja – 23 listopada, o godz. 16.00.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-01
Data aktualizacji: 2021-10-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat