Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Witaj żaku, poznaj Kraków!

Jesteśmy już po inauguracji nowego roku akademickiego w Krakowie. Z myślą o studentach, nie tylko pierwszego roku, przygotowaliśmy specjalny informator, który ułatwi poruszanie się po mieście, ale także pozwoli zaplanować czas wolny w najbliższych miesiącach.

Witaj żaku, poznaj Kraków!
Fot. krakow.pl

Komunikacja miejska:

Krakowskie autobusy i tramwaje zapewniają wygodny i bezpieczny transport. Wszystkie pojazdy są każdego dnia dokładnie dezynfekowane, a szczególnie te elementy, których dotykają pasażerowie, jak uchwyty, poręcze, przyciski, kasowniki i automaty. Zachęcamy studentów do korzystania z Komunikacji Miejskiej w Krakowie i do zakupu ulgowych biletów okresowych, które gwarantują najtańsze przejazdy we wszystkich strefach biletowych.

Szczegóły tutaj.

W czasie wolnym:

KBF i Centrum Konferencyjne ICE Kraków polecają wiele wydarzeń, w których mogą wziąć udział studenci. Wśród polecanych wydarzeń znajdują się m.in. Gala Długosza, Conrad Festiwal, WEBON Day czy Krakowski Festiwal Górski.

Aby poznać szczegóły, pobierz załącznik.

Dodatkowo zachęcamy do sprawdzania wydarzeń na stronie karnet.krakowculture.pl, gdzie prowadzone jest bieżące kalendarium praktycznie wszystkich wydarzeń kulturalnych w Krakowie.

Na sportowo:

Krakowscy studenci mogą skorzystać z oferty bezpłatnych treningów organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Dzięki działaniom tej miejskiej jednostki w ciągu ostatnich kilkunastu lat Kraków wzbogacił się także o infrastrukturę służącą na co dzień do rozwijania sportowych pasji.

Więcej informacji tutaj.

KONKURS!

Każdego roku tysiące młodych ludzi wybiera Kraków, jako miejsce do studiowania. Jakie oczekiwania wiążą z naszym miastem? Dlaczego właśnie tu chcą spędzić co najmniej kilka najbliższych lat? Już wkrótce – w ramach miejskiej inicjatywy „Witaj żaku, poznaj Kraków!” – zapytamy o to samych studentów, a autorów najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy zaproszeniem na wspólne zwiedzanie miasta.

Więcej informacji tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-29
Data aktualizacji: 2021-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź