Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski Teatr Scena STU zaprasza na „Trzy siostry”

Przed nami kolejna, trzecia już premiera w Krakowskim Teatrze Scena STU w tym miesiącu. 25 września teatr zaprezentuje premierowo „Trzy siostry” w reż. Krzysztofa Jasińskiego ‒ teatralne arcydzieło w doborowej obsadzie i wysmakowanej wizualnie inscenizacji.

Fot. fot. Tomasz Szkodziński

Spektakl udowadnia, że pomimo powstania w poprzednim stuleciu, sztuka Czechowa wciąż jest aktualna i atrakcyjna, zarówno dla widzów – koneserów, jak i miłośników teatru z pokolenia „milenialsów”.

Tytułowe trzy siostry i współtowarzyszące im, po mistrzowsku zarysowane charaktery, odzwierciedlają wrażliwości, troski, obawy i pasje podobne nam wszystkim – niezależnie od wieku, w jakim się jest, bądź w jakim się urodziło. Jedyną różnicą jest to, że dziś w modzie jeansy, a niegdyś noszono suknie i mundury. Te możemy podziwiać w wiernych rekonstrukcjach, wśród bogatej scenografii.

Dzięki kunsztowi artystów „Trzy siostry” to piękna sztuka o życiowych doświadczeniach łączących pokolenia, zaprezentowana w pięknej, czystej formie teatru będącego doświadczeniem łączącym widzów w każdym wieku – tak w XX, jak i XXI.

Dodatkowe informacje o spektaklu można znaleźć na stronie Krakowskiego Teatru Scena STU.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-24
Data aktualizacji: 2021-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat