Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pasywna hala sportowa w Hucie?

Radni z Komisji Sportu i Kultury Fizycznej zapoznali się z projektem hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Wschód. 

Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Ośrodek ma powstać na os. Szkolnym 39 w pobliżu Techniku Mechanicznego nr 17, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2, Łaźni Nowej oraz Zalewu Nowohuckiego. Powierzchnia hali wyniesie 2210 m2. Hala będzie wybudowana w technologii pasywnej. Na czterech kondygnacjach znajdzie się: 10 różnych sal do ćwiczeń, siłownia, 18 szatni, 2 magazyny sprzętu, 2 świetlice, pokój dla matki z dzieckiem oraz 15 pokoi dla około 60 osób. Hala zostanie przystosowana do wszystkich dyscyplin sportowych, działać będzie 7 dni w tygodniu, a dzięki przygotowaniu pokoi wraz z jadalnią i stołówką będzie można organizować tam również obozy i zgrupowania. 

By doszło jednak do wybudowania hali, konieczne będą zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, o czym informował radnych zastępca dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Wschód Filip Muszyński.

- Hala zlokalizowana będzie w miejscu całorocznej rekreacji i sportu. Obok znajduje się Zalew Nowohucki, tężnia, basen Wandzianka oraz zabudowania MOS Kraków-Wschód. Dodatkowo hala zostanie wybudowana w technologii pasywnej – warto wchodzić w przedsięwzięcia, które w przyszłości będą tańsze w utrzymaniu – mówił Stanisław Moryc, przewodniczący Komisji Sportu i Kultury Fizycznej. Informował również radnych, że były już przeprowadzane przez Radę Miasta Krakowa punktowe zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego obszaru „Nowa Huta –Centrum”. W przypadku budowy nowej hali również konieczne będzie przeprowadzenie takiej zmiany. Komisja podjęła decyzję, że przygotuje wniosek do Prezydenta Miasta Krakowa o rozpoczęcie przez niego takiej procedury.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-09-22
Data aktualizacji: 2021-09-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat