Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Mayday odNowa” w Teatrze Bagatela

Bohaterem sztuki „Mayday” Raya Cooneya jest taksówkarz ‒ bigamista, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. A gdyby główną bohaterką była kobieta? Teatr Bagatela zaprasza na nową odsłonę jednej z najpopularniejszych sztuk ostatnich dziesięcioleci.

Fot. materiały prasowe

Nowa, zaskakująca odsłona jednej z najsłynniejszych fars, od lat osiemdziesiątych wystawianej na deskach wielu teatrów świata, została przygotowana przez aktora i reżysera Artura Barcisia.

– Dla mnie „Mayday” jest komedią. Doskonałą. Przecież to wszystko naprawdę mogło się zdarzyć. Chociaż historia w „Maydayu odNowa” jest niby ta sama, to nie jest ten sam spektakl. Tutaj role są odwrócone i główną bohaterką jest kobieta, nie mężczyzna. To zmienia w bardzo dużym stopniu kontekst – mówi Artur Barciś, reżyser przedstawienia, które od 17 września można zobaczyć na deskach Teatru Bagatela.

Tą niecodzienną wersją arcyfarsy Raya Cooneya Teatr Bagatela proponuje widzom dodatkową perspektywę i nowe konteksty, niezmiennie oferuje jednak w pełni relaksujące przedstawienie.

W spektaklu występują: Ewelina Starejki, Marcel Wiercichowski, Jakub Bohosiewicz, Anna Rokita, Małgorzata Piskorz, Marek Bogucki i Piotr Urbaniak.

Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-16
Data aktualizacji: 2021-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat