Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpłatne zajęcia z edukacji ekologicznej na temat dzikich zwierząt

Fundacja Dzika Klinika – Centrum Pomocy dla Dzikich Zwierząt zaprasza szkoły z Krakowa i okolic do wzięcia udziału w nieodpłatnych zajęciach online na temat dzikich zwierząt w mieście.

Fot. materiały prasowe

Zajęcia odbędą się w ramach projektu edukacji ekologicznej pt. „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych – platforma edukacyjna – I edycja wirtualna”. Zajęcia będą poruszały różnorodną problematykę związaną z występowaniem dzikich zwierząt na terenach miejskich. Podczas warsztatów online dzieci poznają zagrożenia, jakie czyhają na dzikie zwierzęta w mieście, dlaczego dzikie zwierzęta są pożyteczne oraz jak można im pomóc. Uczniowie dowiedzą się również jak bezpiecznie zachować się przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem, mogącym stanowić potencjalne zagrożenie.

W ramach projektu Fundacja Dzika Klinika przygotowuje również różnorodne narzędzia wirtualnej edukacji, z których nieodpłatnie będą mogły korzystać zarówno dzieci w różnym wieku, jak i nauczyciele w prowadzeniu edukacji ekologicznej. W przygotowaniu są interaktywne quizy, infografiki, artykuły, spacer wirtualny po Krakowie i inne, dostępne już niedługo na stronie internetowej Fundacji.

Na zakończenie projektu zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy na Facebooku z atrakcyjnymi nagrodami. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września (liczba miejsc ograniczona). Więcej informacji pod adresem e-mail fundacji: dzika.klinika@op.pl.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-08
Data aktualizacji: 2021-09-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź