Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zobaczyć taniec. I edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pierwszą edycję Krakowskiego Festiwalu Tańca „Zobaczyć taniec”. To nowa inicjatywa Krakowskiego Centrum Choreograficznego, scalająca dotychczasowe marki KCC: Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz BalletOFFFestival w jedno wydarzenie o międzynarodowym charakterze i skrojone na znacznie większą skalę. Będzie się ono odbywać latem każdego roku w Nowohuckim Centrum Kultury.  

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Celem festiwalu jest podniesienie znaczenia tańca współczesnego na tle innych dziedzin sztuki, ukazanie jego bogactwa, interdyscyplinarnego potencjału, prowokowanie dyskursu jego uczestników wobec sztuki oraz uwalnianie twórczego potencjału tancerzy, choreografów i performerów. 

Przegląd poprzedzać będą artystyczne rezydencje twórców – premiery ich spektakli odbywać się będą w trakcie festiwalu. Dodatkowo w programie: warsztaty taneczne z pedagogami z Polski i zagranicy dla osób na różnym poziomie zaawansowania i w różnym wieku, spektakle taneczne, panele dyskusyjne oraz wydarzenia towarzyszące.

Program główny. Spektakle:

 • piątek, 13 sierpnia, „Tens” Marta Wołowiec, „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji” Aleksandra Bożek-Muszyńska 
 • sobota, 14 sierpnia, godz. 16.00, Scena NCK, 10. edycja konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! po konkursie odbędzie się rozmowa o prezentowanych pracach choreograficznych
 • niedziela, 15 sierpnia
  • godz. 18.00, Studio KCC, ​wieczór laureatów konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!
  • godz. 20.00, Scena NCK, „Koda (a tribute)” Janusz Orlik, Joanna Leśnierowska

Wydarzenia towarzyszące:

 • 13, 20, 27 - spotkania online z Joanną Leśnierowską „Jak zobaczyć taniec”
 • 1-31 sierpnia - wystawa fotografii Klaudyny Schubert / Rynek NCK
 • 9-15 sierpnia - wieczorne rozmowy pospektaklowe
 • 9-15 sierpnia - warsztaty tańca współczesnego dla osób początkujących i zaawansowanych, Gaga People oraz Dancers, warsztaty Ruchome ślady dla opiekunów z dziećmi w wieku 5-7 lat. Szczegóły tutaj.    
pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-27
Data aktualizacji: 2021-08-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat