Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowianie stawiają na zielone projekty w budżecie obywatelskim

Aż 1043 wnioski złożono w tegorocznym budżecie obywatelskim. 216 to projekty ogólnomiejskie, a 827 to dzielnicowe. To wzrost o 55 wniosków w stosunku do roku 2020.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

W tym roku do dyspozycji autorów projektów jest rekordowa suma –  35 milionów złotych. Z tego 7 milionów złotych zostanie przeznaczonych na projekty ogólnomiejskie, natomiast aż 28 milionów złotych na wnioski dzielnicowe.

Aktualnie trwa weryfikacja merytoryczno-prawna złożonych wniosków. Sprawdzanie projektów potrwa do 28 lipca, natomiast 6 sierpnia zostaną ogłoszone wyniki tej weryfikacji.

Najwięcej wniosków zostało złożonych w obszarze: zieleń i ochrona środowiska – 287 projektów. Na drugim miejscu są projekty infrastrukturalne – 213 wniosków, a trzeci obszar zainteresowania mieszkańców to sport i infrastruktura sportowa – 147 propozycji.

Najbardziej aktywni autorzy wniosków mieszkają w Podgórzu - złożyli aż 65 wniosków dzielnicowych do budżetu obywatelskiego. Druga zaangażowana grupa to mieszkańcy Prądnika Białego – napisali aż 62 projekty, natomiast trzecie miejsce ex aequo - po 58 wniosków - złożyli mieszkańcy Wzgórz Krzesławickich oraz dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Zgłaszane propozycje zadań mogą być realizowane zarówno w cyklu jednorocznym, jak i dwuletnim. 

15 września ogłoszona zostanie lista projektów, które zostaną poddane głosowaniu, a pomiędzy 1 a 10 października mieszkańcy będą mogli oddać na nie swój głos. Projekty, które będą realizowane poznamy pod koniec października.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-21
Data aktualizacji: 2021-07-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat