Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozbudowa al. 29 Listopada: duże zmiany przy skrzyżowaniu z ul. Lublańską

Od 29 lipca szykują się duże i podzielone na kilka etapów zmiany w rejonie skrzyżowania alei 29 Listopada z ulicą Lublańską. Ma to związek z budową nowej kanalizacji deszczowej pod estakadą im. Tadeusza Rozwadowskiego.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

W pierwszym etapie, 29 lipca, od północy do godz. 6.00, prowadzone będą prace związane z przeniesieniem przystanku komunikacji miejskiej „Opolska Estakada” w rejon skrzyżowania ul. Lublańskiej i ul. Czereśniowej. Jednocześnie zajęty będzie południowy pas jezdni estakady na ul. Lublańskiej w kierunku Nowej Huty w celu demontażu separatorów drogowych.

W drugim etapie, od 29 lipca, od godz. 9.00, do 26 sierpnia, do godz. 17.00, nastąpi całkowite wyłączenie możliwości skrętu z al. 29 Listopada w ul. Lublańską oraz całkowite wyłącznie z ruchu południowej jezdni ul. Lublańskiej wraz z chodnikiem, znajdujących się poniżej estakady oraz chodnikiem pod wschodnią połową estakady.

Objazd dla ruchu kołowego przewidziano al. 29 Listopada, ul. Powstańców i ul. Strzelców, a dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 2,5 t ul. Wileńską, ul. Czerwonego Prądnika, ul. Olsztyńską i ul. Czereśniową. Z kolei od strony ul. Opolskiej możliwy będzie przejazd estakadą im. Tadeusza Rozwadowskiego.

Dodatkowo dla usprawnienia ruchu pojazdów osobowych pod zachodnią częścią estakady uruchomiona zostanie tymczasowa przełączka umożliwiająca zawracanie pojazdów jadących od strony Katowic w kierunku Nowej Huty.

Wraz z postępem prac związanych z budową kanalizacji deszczowej wprowadzane będą kolejne etapy organizacji ruchu, o których będziemy informować na bieżąco.

ADRES: Aleja 29 Listopada, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-20
Data aktualizacji: 2021-07-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat