Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Cracovia wygrywa na nowym stadionie

W sobotę, 25 września nastąpiła sportowa inauguracja nowego stadionu „Pasów”. Przed meczem Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał Cracovii pozwolenie na użytkowanie stadionu. Cracovia na swoim nowym stadionie pokonała Arkę Gdynia 2:0.

25 września, po ponad rocznej przerwie piłkarska drużyna Cracovii powróciła na ulicę Kałuży. Meczem z Arka Gdynia „Pasy” zainaugurowały wybudowany przez Miasto w rekordowym tempie nowy stadion na 15 tysięcy widzów.

Przed spotkaniem Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał prezesowi MKS Cracovia SSA Januszowi Filipiakowi pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Przypomnijmy, że w styczniu 2010 roku Miasto podpisało z Cracovią przedwstępną umowę dzierżawy na stadion przy ulicy Kałuży. W podpisanym dzisiaj dokumencie znalazły się zapisy o tym, że MKS Cracovia SSA będzie wykorzystywała dzierżawione obiekty na cele sportowe i rekreacyjne, w szczególności na prowadzenie rozgrywek piłkarskich. Dzierżawca może wykorzystywać stadion na inne cele, o ile dochód z tego tytułu przeznaczy na swoją działalność związaną ze sportem oraz na utrzymanie obiektu.

Według umowy przedwstępnej roczna dzierżawa na nieruchomość wyniesie 1 proc. jej wartości netto. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-09-24
Data aktualizacji: 2010-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź