Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konsultacje ws. rozwoju komunikacji Metropolii Krakowskiej

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety elektronicznej dotyczącej obecnego funkcjonowania systemu transportowego oraz sposobów odbywania codziennych podróży, jak również obejmującej opinie mieszkańców Krakowa i Metropolii Krakowskiej w kwestii wizji i głównych kierunków rozwoju efektywnej mobilności.

Fot. materiały prasowe

Miasto Kraków wraz ze stowarzyszeniem Metropolia Krakowska przystąpiło do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Metropoli Krakowskiej. Z uwagi na metodykę procesu wskazującą na obszar funkcjonalny miasta rdzeniowego jako prawidłowy z punktu widzenia opracowania dokumentu, miasto Kraków zaprosiło gminy stowarzyszenia do udziału w prowadzonych pracach.

Kwestie związane z codziennym przemieszczaniem się i właściwym ładem przestrzennym tworzonym przy poszanowaniu zasad ochrony środowiska są jednymi z głównych elementów wpływających na jakość życia mieszkańców.

Dlatego też celem podejmowanych działań jest uporządkowanie kwestii związanych ze zrównoważoną mobilnością na terenie miasta i Metropolii Krakowskiej poprzez przygotowanie dokumentu wskazującego cele, priorytety i kierunki działań w obszarze zrównoważonej mobilności. Założenia planu, istotne zarówno z punktu widzenia administracji publicznej, jak i codziennego życia mieszkańców Metropolii Krakowskiej, będą realizowane przez wszystkie gminy metropolii.

Zwracamy się do Państwa, jako mieszkańców Metropolii Krakowskiej, o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, której głównym celem jest zbadanie odczuć i opinii co do istniejącego systemu transportowego oraz możliwych kierunków jego rozwoju.

Link do ankiety tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-15
Data aktualizacji: 2021-08-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat