Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Biznesowy punkt konsultacyjny na UEK

W czerwcu został otwarty Biznesowy Punkt Konsultacyjny CsHUB na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Punkt świadczy usługi doradcze dla cudzoziemców zainteresowanych szeroko pojętą działalnością biznesową.

Celem powstania punktu jest pomoc i wsparcie dla migrantów z Europy Środkowej w zakresie możliwości zakładania działalności gospodarczej w Polsce.

Zakres usług:

  • mentoring i doradztwo biznesowe dla cudzoziemców
  • wsparcie w zakresie ubiegania się o dotacje i granty unijne
  • wsparcie w zakresie prowadzenia oraz założenia przedsiębiorstwa społecznego przez cudzoziemca
  • integracja cudzoziemców.

Punkt mieści się w tradycyjnej jurcie mongolskiej położonej między Pawilonem Finansów a Pawilonem Sportowo-Dydaktycznym UEK. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 515 075 001 oraz na Fb.

Działalność punktu finansowana jest w ramach projektu Taskforcome, a jego operatorem jest przedsiębiorstwo społeczne TCF HUB. Równocześnie w ramach współpracy UEK z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy przy ul. Wielickiej 28a od 1 kwietnia 2021 r. działa nowe stanowisko doradcze dla cudzoziemców, oferujące formalną pomoc przy rejestrowaniu i zakładaniu działalności gospodarczej w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Działania podjęte przez UMK są efektem realizacji projektu Taskforcome, którego liderem jest Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W projekcie bierze udział 12 partnerów z pięciu krajów (Austrii, Chorwacji, Niemiec, Polski i Włoch).

CsHUB

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-17
Data aktualizacji: 2021-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź