Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wiadukt na ul. Fredry – ruszyły konsultacje społeczne

Do 2 lipca potrwają konsultacje społeczne w sprawie koncepcji budowy wiaduktu na ulicy Aleksandra Fredry nad linią kolejową nr 94.

Fot. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK

Opracowanie projektu koncepcyjnego jest niezbędne dla realizacji inwestycji. Przedstawione rozwiązania sytuacyjne zapewniają geometrię dostosowaną do ruchu pojazdów komunikacji miejskiej oraz utrzymania połączenia pieszego i rowerowego.

Koncepcja sporządzana jest w związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów oraz rozwojem terenów w rejonie ul. Fredry, w szczególności zabudowy mieszkaniowej.

Konsultacje prowadzone są przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia.

Wszelkie szczegóły oraz formularz konsultacyjny są dostępne:

Uwagi do opracowania można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego dostępnego na stronie „Obywatelski Kraków” oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa w nieprzekraczalnym terminie do 2 lipca poprzez:

  • przesłanie w formie skanu / zdjęcia drogą elektroniczną na adres e-mail: gk.umk@um.krakow.pl
  • pocztą tradycyjną na adres: Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa, ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków
  • przesłanie przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP) z dopiskiem: „Konsultacje - Budowa wiaduktu w ciągu ul. Fredry nad linią kolejową nr 94”
  • dostarczenie osobiście do siedziby Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa – ul. Wielopole 17a, pok. 216.

W ramach prowadzonych konsultacji społecznych przewidziano dyżury telefoniczne eksperta pod numerem telefonu 12 616 87 65:

  • w piątek, 25 czerwca, w godz. 10.00-12.00
  • w środę, 30 czerwca, w godzinach 17.00-19.00

oraz spotkania z mieszkańcami:

  • w środę, 23 czerwca, o godz. 17.00 w formie online. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy do 21 czerwca przesłać zgłoszenie na adres e-mail: piotr.potoczek@um.krakow.pl (w tytule wiadomości należy napisać: „FREDRY – spotkanie”). Link zostanie przekazany uczestnikom spotkania 23 czerwca.
  • w poniedziałek, 28 czerwca, o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 56 przy ul. Fredry 65-71. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Limit: 150 osób.

W ramach konsultacji, w dniach od 24 do 30 czerwca, możliwe będzie także zadawanie pytań w formie elektronicznej – e-mail: piotr.potoczek@um.krakow.pl.

ADRES: ul. Fredry, Kraków
pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-10
Data aktualizacji: 2021-06-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat