Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Majowe warsztaty i wystawy w Muzeum Fotografii

MuFo Strzelnica przy ul. Królowej Jadwigi 220 przygotowało szereg propozycji na drugą połowę maja. W okazji kolejnej odsłony Miesiąca Fotografii, w MuFO zobaczymy wystawę Bartosza Wajera pt. „Od oka do kości", prezentowaną w ramach sekcji ShowOFF. Muzeum przygotowało też bogaty program warsztatów dla dzieci i seniorów.

Fot. Materiały Muzeum Fotografii

Dziś, 28 maja rozpocznie się wystawa „Od oka do kości” Bartosza Wajera. Autor w swoich pracach przygląda się obrazom z portali erotycznych, czy raczej poddaje je analizie przy pomocy „nagiego” aparatu fotograficznego: korpusu pozbawionego obiektywu albo z luźnymi soczewkami. Przefotografowane, zostają pozbawione swojej mocy, z obiektów pożądania stając się przedmiotem analizy, zbiorem barwnych plam, do oglądania już nie w nocnej poświacie komputera, a w świetle dnia.

Wystawa czasowa odbywa się w ramach sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. W sobotę, 29 maja, między godz. 13.00 a 15.00 na wystawie będzie można porozmawiać z artystą i kuratorem.

Na koniec miesiąca – 30 maja, o godz. 12.00 – w ramach cyklu działań edukacyjnych Miesiąca Fotografii w Krakowie 2021 przygotowanego we współpracy z Cricoteką oraz Muzeum Fotografii w Krakowie odbędą się warsztaty dla dzieci pt. „Manifestacja”. Manifestacje bywają różne, czasem są bardzo żywiołowe, czasem przybierają formę niemego marszu. Dlaczego ludzie manifestują? Czasem chcą w ten sposób powiedzieć o tym co im się nie podoba, co ich niepokoi, czasem wyrazić wsparcie dla jakiejś osoby czy idei. Nasza manifestacja przybierze formę surrealistycznej akcji, w trakcie której  dzieci będą mogły wykonać transparenty, plakaty, ale także zatańczyć, zaśpiewać… zrobić wszystko, co chcą!

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat odbędą się przy placu przy Cricotece, przy ul. Nadwiślańskiej 2-4. Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-17
Data aktualizacji: 2021-05-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat