Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spędzaj lato w Arenie Garden!

Aktywny wypoczynek dla dzieci i dorosłych, warsztaty, pokazy, gry i zabawy, koncerty, stand-upy, spektakle i oczywiście mnóstwo pysznego jedzenia! Zapraszamy do Areny Garden przy TAURON Arenie Kraków. Poznaj program wydarzeń na najbliższe dni.

Fot. Magda Mleczko

W ubiegłym roku pokochaliśmy Arenę Garden za niepowtarzalną atmosferę, wystrój w klimacie ogrodu, możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz za smaczne jedzenie. W tym roku również możemy spędzić lato w Arenie Garden!

Godziny otwarcia strefy:

  • poniedziałek–środa, w godz. 13.00–23.00
  • czwartek–piątek, w godz. 13.00–24.00
  • sobota, w godz. 11.00–24.00
  • niedziela, w godz. 11.00–23.00

Food trucki działają do godz. 21.00, a w piątki i soboty do godz. 22.00.

Przez cały tydzień zapraszamy do Wesołego Miasteczka „Rajkolandia” zlokalizowanego na parkingu od strony parku Lotników Polskich. Godziny otwarcia: poniedziałek–czwartek: w godz. 11.30-20.00, piątek–niedziela: w godz. 10.00-20.30.

W letnim klimacie

Zapraszamy gości na zewnątrz TAURON Areny Kraków. Czekają specjalnie zaaranżowane, na świeżym powietrzu, przestrzenie do kameralnego spędzenia czasu z przyjaciółmi. Będą palmy, kolorowe stoły i wygodne, wiklinowe budki doskonale znane z gorących plaż.

W tym roku część strefy będzie wewnątrz areny! We foyer hali będzie można schronić się przed upałem lub deszczem albo po prostu zrelaksować się w zacisznym miejscu na wygodnych kolorowych kanapach. 

Wzorem zeszłego sezonu, w strefie znalazło się wiele „selfie miejsc” zachęcających do robienia zdjęć, m.in. roślinna ścianka #weźżewyluzuj – z neonem będącym hasłem i motywem przewodnim tegorocznej strefy, podświetlony napis „Arena Garden” i kolorowe huśtawki. Nowością jest możliwość wynajęcia miejsca np. na imprezy urodzinowe, czy spotkanie firmowe.

Kuchnie świata i słodkości

Z Areny Garden nikt nie wyjdzie głodny. Codziennie na chętnych czekać będzie strefa food trucków – z jedzeniem, napojami i słodkościami. W tym roku miłośnicy street foodu mogą sięgnąć po dania z różnych zakątków świata, jak kuchnia grecka czy ramen, ale nie zabraknie klasyki, w postaci frytek, burgerów, dań z grilla, gofrów oraz lodów. Letnie wieczory spędzane na leżaku nie mogą się też oczywiście obyć bez chłodnych napojów. Wzorem ubiegłego roku, w czasie wakacyjnych miesięcy, zaprosimy miłośników dobrego jedzenia na „Śniadania na trawie”.

Arena w Ruchu

Kalorie najlepiej będzie spalić podczas zajęć sportowych, a tych w nadchodzących miesiącach będzie naprawdę sporo.

„Kraków w formie” to miejski projekt, którego celem jest zachęcanie krakowian do ruchu i aktywności fizycznej – TAURON Arena Kraków włącza się do aktywizacji mieszkańców po uciążliwych miesiącach pandemicznych. Bogaty program zajęć sprawi, że każda osoba lubiąca ćwiczyć w plenerze wpisze TAURON Arenę Kraków i Park Lotników Polskich na listę obowiązkowych miejsc.

Na początku czerwca rozpoczęły się zajęcia i pokazy w ramach cyklu „Arena w ruchu – miejska oferta sportowa dla dzieci i młodzieży” organizowanego we współpracy z Wydziałem Sportu UMK. Na terenach zielonych przy Arenie Garden będą się prezentować krakowskie stowarzyszenia i kluby sportowe. W programie są się m.in. treningi piłki nożnej, badmintona, koszykówki, sztuk walk (MMA, judo, ju-jitsu czy boksu), a także spotkania taneczne w rytmach latynoamerykańskich.

 

Z kolei w ramach cyklu: „Arena w ruchu z Decathlon”, w każdą niedzielę, o godz. 11.00, w tym samym miejscu, odbywać się będą zajęcia dla najmłodszych (w czerwcu będą to: KidsoweLOVE, Namaste – yoga dla dzieci, LoveRuchowe, Bez przeszkód, czyli bieg z przeszkodami); a w każdą środę, o godz. 19.00 – treningi biegowe dla dorosłych. Zajęcia poprowadzą najlepsi trenerzy z Decathlon Kraków.

Szczegółowy program bezpłatnych zajęć jest aktualizowany na stronie tauronarenakrakow.pl.

Teatralnie i koncertowo

Równie bogaty jest towarzyszący Arenie Garden program wydarzeń kulturalnych.

„Michał Wójcik Menu” to cykl, który w ubiegłym roku gromadził przed sceną Areny Garden tłumy, dlatego czwartkowe wieczory znów będą należały do Michała Wójcika (Kabaret Ani Mru-Mru) oraz Krzysztofa Ferdyna (Niegrzeczni), którzy do swoich programów zapraszać będą stand-uperów, kabareciarzy, radiowców oraz ciekawe osoby świata kultury, sztuki i show biznesu. Występy będą się rozpoczynały o godz. 20.00.

Na scenie Areny Garden wystąpią także znani krakowscy artyści, a także zespoły jazzowe i bluesowe. Szczegóły będą prezentowane na profilu facebookowym Arena Garden.

W tym roku przed TAURON Areną Kraków zagoszczą także teatry. W czerwcu, w ramach Nocy Teatrów, a w lipcu w ramach Festiwalu Ulica, organizowanego przez Teatr KTO. 12 czerwca odbył się wyjątkowy spektakl „Kobiety Krakowa – historia i legenda”, w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza.

Nie zabraknie też atrakcji dla kinomaniaków. 17, 18 i 20 sierpnia zapraszamy na pokazy filmów w ramach BNP PARIBAS Green Film Festiwal.

Warto wiedzieć

Organizatorem strefy Arena Garden Street Food Market jest firma Meta sp. z o.o., współorganizatorem jest Arena Kraków SA.

Arena Garden została zorganizowana zgodnie z wytycznymi sanitarnymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w oparciu o stosowne rozporządzenie Rady Ministrów, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Bieżące informacje można śledzić na profilu facebookowym strefy oraz na stronie internetowej tauronarenakrakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-09
Data aktualizacji: 2021-07-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź