Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jak pandemia wpływa na kondycję psychiczną młodzieży?

Badania pokazują, że młodzi ludzie należą do tych grup społecznych, które zostały najbardziej dotknięte przez pandemię. 20 maja odbędzie się bezpłatna konferencja naukowa „Wpływ pandemii COVID-19 na kondycję psychospołeczną młodzieży”, organizowana online przez Centrum Badań Młodzieży Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie we współpracy Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Zdalna edukacja, lockdown, zmiana rytmu życia, ograniczenie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi – między innymi te czynniki negatywnie wpłynęły na kondycję psychospołeczną młodzieży. Z badań prowadzonych na całym świecie wynika, że w młodszych grupach wiekowych doszło do podwyższenia poziomu lęku, stresu czy depresji. Dla wielu społeczeństw na całym świecie w krótkiej i dłuższej perspektywie zaburzenia zdrowia psychicznego mogą stać się znaczącym problemem społecznym.

Konferencja „Wpływ pandemii COVID-19 na kondycję psychospołeczną młodzieży” organizowana jest przez Centrum Badań Młodzieży Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, który od dwóch lat realizuje program aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”.

Głównym celem debaty, która odbędzie się w formule online, jest rozpoznanie czynników ryzyka i zagrożeń, a także próba odpowiedzi na pytania dotyczące aktualnej kondycji psychospołecznej młodzieży, negatywnych skutków pandemii oraz możliwości poradzenia sobie z istniejącymi problemami. W konferencji wezmą udział eksperci z takich dziedzin, jak: socjologia, psychologia, i psychiatria. Organizatorzy przedsięwzięcia liczą także, że wymiana wiedzy i doświadczeń pomoże tworzyć skuteczne rozwiązania, które będą wsparciem dla młodej generacji w postpandemicznej rzeczywistości.

Konferencja rozpocznie się 20 maja o godz. 9.30. Otworzy ją Andrzej Kulig, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej Młody Kraków.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-05
Data aktualizacji: 2021-05-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat