Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uchwały kierunkowe, czyli w najbliższą środę sesja RMK

57. sesja Rady Miasta Krakowa odbędzie się w środę 5 maja w trybie hybrydowym.  Rozpocznie się o godz. 10:00 w salach na pl. Wszystkich Świętych 3-4. W porządku obrad jest 62 punkty.

Fot. Bogusław Świerzowski
Bogusław Świerzowski

Radni dyskutować będą m.in. o wprowadzeniu zmian w uchwale nr XIX/392/19 Rady Miasta Krakowa z 26 czerwca 2019 roku w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie zainicjowania działań w formie Forum Przyszłości Dzielnic wraz z opracowaniem raportu końcowego. W projekcie uchwały pojawia się zapis, że Forum powinno rozpocząć prace najpóźniej do końca września 2021 r. Jest to projekt uchwały autorstwa Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca. W porządku obrad znalazł się też projekt uchwały kierunkowej do Prezydenta autorstwa klubu radnych „Kraków dla Mieszkańców w sprawie stworzenia programu udzielania wsparcia dla tworzenia zewnętrznych ogrodów wertykalnych tzw. „zielonych ścian” na terenie Krakowa oraz  projekt uchwały autorstwa klubu radnych Platfroma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska w sprawie zintensyfikowania działań Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących pozyskania na rzecz Gminy Miejskiej Kraków terenu Parku Jalu Kurka. Radni zadecydują też o projekcie uchwały Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa w sprawie odmowy wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Andrzejem Hawrankiem za wypowiedzeniem na podstawie art. 32 § 1 Kodeksu pracy. Przyjmą też zmiany w uchwale nr LIX/1288/16 w sprawie przyjęcia aktualizacji Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa oraz w budżecie miasta na 2021 rok.

Przypominamy, że mieszkańcy mogą zdalnie zabrać głos podczas sesji RMK. W tym celu powinni przesłać zgłoszenie do Kancelarii Rady Miasta Krakowa na adres br.umk@um.krakow.pl wraz ze wskazaniem kontaktowego adresu mailowego na co najmniej dzień przed terminem sesji. Mieszkańcy powinni też określić, w którym punkcie obrad chcą zabrać głos. Na podany adres przesłany zostanie link umożliwiający – poprzez aplikację Microsoft Teams – zdalne uczestnictwo w sesji RMK oraz zabranie głosu w dyskusji.

Porządek obrad

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-04-30
Data aktualizacji: 2021-04-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat