Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lodowisko do curlingu, górka dla narciarzy

O całorocznym Centrum Sportów Zimowych rozmawiali radni podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

- To będzie obiekt specyficzny i unikatowy nie tylko w skali Krakowa, ale całej Polski. Prace nad projektem trwają od 3 lat, obecnie finalizowany jest etap pozwolenia na budowę. Obiekt powstanie w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej na terenie należącym do Gminy Miejskiej Kraków – mówił Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Kompleks składał się będzie z: dwóch sztucznych lodowisk (w tym jednego do curlingu), krytej pływalni, oświetlonej igielitowej górki dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjnej trasy biegowej oraz placu do jazdy na deskorolkach i rolkach. Planowany obiekt będzie łączył w sobie wiele funkcji i stworzy szerokie możliwości uprawiania sportu i rekreacji. Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej skorzystają – w zależności od pory roku – narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach, biegacze. Głównym założeniem przy projektowaniu obiektu było stworzenie interesującej i atrakcyjnej przestrzeni zapewniającej najlepsze warunki do poprawiania sportu, przeznaczonej dla wszystkich niezależnie od wieku i ograniczeń wynikających z niepełnosprawności. W budynku Całorocznego Centrum Sportów Zimowych znajdować się będzie lodowisko rekreacyjne, lodowisko do curlingu, zespół basenów z basenem dostosowanym do skoków z trampoliny i brodzikiem, boiska sportowe, boiska do squasha, siłownia. Wszystkie elementy będą miały własne zaplecza socjalno-szatniowe oraz zaplecze administracyjne. W budynku znajdzie się także kawiarnia z tarasem na dachu budynku. Do budynku przylegać będzie górka saneczkowa z pergolą osłaniającą prowadzące na nią schody terenowe. Dodatkowo na górce znajdować się będzie zjeżdżalnia „pontonowa”. W budżecie Miasta Krakowa i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa na realizację inwestycji zaplanowano kwotę 61 mln złotych.

Radny Stanisław Moryc pytał, czy są inne wizualizacje obiektu poza tymi przekazanymi radnym w prezentacji. – Najlepiej zobaczyć makietę obiektu, która znajduje się w siedzibie ZIS – odpowiadał dyrektor Krzysztof Kowal.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-04-07
Data aktualizacji: 2021-04-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat