Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Blok komunalny przy ul. Fredry: prace na ostatniej prostej

Ostatnie prace przy układaniu poszycia dachowego, obróbki blacharskie przy kominach, zamontowane okna. Blok komunalny przy ul. Fredry jest już w stanie surowym zamkniętym.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Przypomnijmy, że prace przy budowie kolejnej gminnej inwestycji mieszkaniowej – niewielkiego bloku przy ul. Fredry – rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku. W okolicy istniejącej już zabudowy mieszkaniowej powstaje jeden czterokondygnacyjny blok z 46 mieszkaniami, liczący maksymalnie do 15 m wysokości. W ramach zadania powstanie też teren zielony oraz ponad 50 miejsc postojowych.

Obecnie budynek jest w stanie surowym zamkniętym. Oznacza to, że położony został już dach, kończą się obróbki blacharskie kominów, a także zamontowane zostały okna i drzwi. Trwa przygotowanie do układania rynien i rur spustowych.

Wewnątrz kameralnego budynku montowane są instalacje, rozpoczynają się roboty tynkarskie.

W otoczeniu wykonywane są zewnętrzne mury oporowe od strony garaży i klatek schodowych, rozpoczęto także roboty przy układaniu kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Układane jest ocieplenie i tynk.

 

Wykonawcą inwestycji jest firma Sarivo Budownictwo. Warto wiedzieć, że inwestycja uzyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę ponad 2,5 mln zł. Łączny koszt budowy to około 8,1 mln zł.

Budowa bloku przy ul. Fredry to kolejna mieszkaniowa inwestycja Zarządu Inwestycji Miejskich. W tym roku zakończyła się realizacja osiedla Przyzby-Zalesie, a także osiedla Wańkowicza w Nowej Hucie.

ADRES: ul. Fredry, Kraków
pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-01
Data aktualizacji: 2021-04-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat