Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Basia i Kapsel o budżecie obywatelskim

Gdzie narodził się budżet obywatelski? Jakie zasady rządzą nim w Krakowie? U kogo szukać pomocy przygotowując wniosek? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w specjalnej broszurze, która w ubiegłym roku została przygotowana z myślą o najmłodszych autorach projektów, ale stanowi też cenne źródło informacji i ciekawostek dla wszystkich, którzy chcą się czynnie zaangażować w kolejną edycję BO.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Olek, Basia, Karol i pies Kapsel to drużyna BO – bohaterowie broszury, która przybliża dzieciom ideę i zasady rządzące krakowskim budżetem obywatelskim.

Publikacja jest przeznaczona dla młodych krakowian (głównie z klas IV-VI).  Od niedawna również i oni mogą aktywnie uczestniczyć we wszystkich etapach BO i współdecydować o mieście i ich dzielnicy – tak w kontekście ich rozwoju, jak i przeznaczeniu pieniędzy publicznych. To kompendium wiedzy o BO, które w przystępny, czytelny, bogato ilustrowany sposób tłumaczy zasady budżetu obywatelskiego, w tym te dotyczące zbliżającego się etapu składania projektów, przypomina też o już zrealizowanych pomysłach.

Zapraszamy do lektury.

Pobierz PDF

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-02
Data aktualizacji: 2021-03-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat