Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

O koronawirusie i miejskich rowerach elektrycznych na sesji RMK

53. sesja Rady Miasta Krakowa odbyła się 17 lutego, w Sali Obrad RMK przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Początek jak zwykle o godz. 10:00, w porządku obrad było 46 punktów.

Fot. RMK/krakow.pl
RMK/krakow.pl

Informację o przeciwdziałaniu skutkom epidemii koronawirusa przekazali radnym: prof. Janusz Marcinkiewicz - immunolog,  kierownik Katedry Immunologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Marek Sanak – genetyk, prof. Aleksander Garlicki – specjalista chorób zakaźnych, kierownik w Klinice Chorób Zakaźnych i Tropikalnych UJ oraz prof. Krzysztof Pyrć – wirusolog i mikrobiolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ. To drugie spotkanie ze specjalistami podczas sesji RMK. Zaproszeni na sesję naukowcy specjalizujący się w  tematyce chorób wywoływanych wirusami odpowiadali już na pytania radnych podczas sesji w październiku 2020 r. Spotkanie z profesorami odbyło się o godz. 12:00.

Radnym przekazana została także informacja Prezydenta Miasta Krakowa na temat nowego systemu miejskich rowerów elektrycznych.

W porządku obrad znalazły się również projekty uchwał grup i klubów radnych w sprawie: ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących umożliwienia zakupu biletów komunikacji miejskiej, których cena uzależniona byłaby od liczby przejechanych przez pasażerów przystanków; nadania nazwy skwerowi pomiędzy ul. Józefa Piłsudskiego a ul. Smoleńsk (Skwer Praw Kobiet); zwolnienia  i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Gminy Miejskiej Kraków za 2021 r.; czy zmiany Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Radni dyskutowali też o przyjęciu: wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Kraków oraz zasobem tymczasowych pomieszczeń na lata 2021-2025; dokumentu „Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021-2028” oraz Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2021.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-02-12
Data aktualizacji: 2021-02-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat