Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowianki siłą miasta!

Oni budowali, projektowali, tworzyli. A one? Krakowianki są siłą naszego miasta, ale czy znamy ich historię, dokonania, wkład? Czy pamiętamy o niezwykłych kobietach, które współtworzyły nasze miasto? Kobieca strona historii to często właśnie ta „brakująca połowa dziejów” – nie możemy sobie pozwolić, by tak było.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

8 marca, z okazji Dnia Kobiet w przestrzeni miasta powitały nas krakowianki, które przyczyniły się do rozwoju krakowskiej sztuki, nauki, polityki i sportu. Chcemy przypomnieć i celebrować sukcesy obywatelek Krakowa, które inspirowały niesamowite zmiany. Dzięki tym kobietom nasza rzeczywistość nigdy nie będzie taka sama.

Chcemy kształtować pozytywne wzorce dla dziewczynek i wzmacniać kobiety w ich pracy, twórczości, aktywności politycznej czy działaniach na polu nauki czy sportu. Wierzymy, że historyczne bohaterki swoimi osiągnięciami, siłą wewnętrzną i mądrością zainspirują pozytywne zmiany.

Bohaterkami naszej akcji są: Zofia Baltarowicz-Dzielińska, Olga Boznańska, Kazimiera Bujwidowa, Teofila Certowicz, Maria Dulębianka, Antonina Hoffman, Maria Jarema, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Helena Rakoczy, Diana Reiter, Magdalena Samozwaniec, Jadwiga Sikorska-Klemensiewiczowa i Sara Szenirer.

Poznajcie je!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-11
Data aktualizacji: 2021-03-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat