Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nie daj się! – krakowskie poradnie motywują dzieci i dorosłych

Epidemia, lęk o najbliższych i niepewność jutra, brak osobistych kontaktów… mocno obciążają naszą psychikę. Trudno zabrać się do pracy i nauki, kiedy wszystko wokół, nawet wypoczynek, wydaje się mniej satysfakcjonujący. Krakowskie poradnie w cyklu „Nie daj się!” podpowiadają więc uczniom, rodzicom i nauczycielom, jak skutecznie walczyć z przygnębieniem i kreatywnie organizować sobie czas. W sieci dostępne są już dwa kolejne odcinki – o sztuce i muzyce.

Fot. pixabay.com

Znajdź motywację do pracy i nauki

W czasie, gdy epidemia zmusza do zmiany życiowych decyzji, komplikuje to, co wcześniej wydawało się proste i przyjemne, pozbawia kontaktów z rówieśnikami, kolegami i przyjaciółmi – powinniśmy szczególnie zadbać o kondycję psychiczną, bo to ona pomaga nam znajdować pokłady motywacji do pracy, nauki, a nawet wypoczynku.

– Podczas nauki zdalnej trudne chwile przeżywają uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Od początku pandemii miasto stara się ich wspierać, organizując infrastrukturę, sprzęt i szkolenia. W tym samym czasie krakowskie poradnie psychologiczno-pedagogiczne wykonują ważną, nieocenioną pracę w zakresie wsparcia psychologicznego. Zachęcam do korzystania z ich oferty, w tym m.in. cyklicznych prezentacji różnych form i rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie w warunkach pracy zdalnej – mówi zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki Anna Korfel-Jasińska.

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

Prezentacje przygotowane przez specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznych można znaleźć na Portalu Edukacyjnym:

  • odcinek 1 – Jak skutecznie zaplanować naukę w domu?
  • odcinek 2 – Jak oswoić koronawirusa?
  • odcinek 3 – Plan dnia dla całej rodziny
  • odcinek 4 – Profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży
  • odcinek 5 – W co się bawić?
  • odcinek 6 – Relaks przez sztukę
  • odcinek 7 – Jak zagrać na gitarze boogie woogie? (prowadzi Jacek Korohoda, laureat certyfikatu Prezydenta Miasta Krakowa „Nauczyciel z pasją”).

Każdej prezentacji towarzyszy filmik z ćwiczeniami opracowanymi z myślą o tych, którzy przy komputerze spędzają więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej.

Warto wiedzieć, że krakowskie samorządowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne, rejonowe i specjalistyczne, służą pomocą środowisku edukacyjnemu miasta poprzez wsparcie, diagnozę, terapię, dostosowując formy swojej oferty do ograniczeń, jakie w danej chwili niesie pandemia.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-21
Data aktualizacji: 2021-02-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź