Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ghostman – koncert i rozmowa na dworek.tv

Nieprzeciętny wokalista i saksofonista, który swojego głosu używa jak instrumentu. Ghostman, czyli człowiek-duch, opowie o swoim życiu i muzyce Renacie Głowackiej w programie „Świat na głowie”. Zaraz po tym odbędzie się premierowy koncert, który będzie można obejrzeć dziś o godz. 18.00 na kanale dworek.tv – nowej telewizji internetowej Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Ghostman

Człowiek-duch – jest postacią pełną tajemnic. Podobnie jest z jego muzyką, którą potrafi wyczarować na scenie. Nie planuje, a oddaje się duchowi improwizacji. Korzystając ze swojego głosu i posługując się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata oraz wspomagając się różnego rodzaju urządzeniami, służącymi m.in. do nagrywania i zapętlania głosu zabiera słuchacza w niezwykła, muzyczną podróż.

Twórczość Ghostmana jest intuicyjna, świeża i emocjonalna – rodzi się na scenie. Artysta podczas każdego występu eksperymentuje, odkrywając wciąż nowe środki ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej.

dworek.tv

Włącz kulturę! W dworek.tv jest ona na wyciągnięcie ręki – można czerpać z niej garściami. Koncerty cenionych artystów, wywiady z podróżnikami oraz twórcami ze świata muzyki, sztuki, literatury. Ponadto reportaże i materiały multimedialne – to tylko nieliczne przykłady tego, co przygotowuje na swoim nowym kanale Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Dworek.tv chce jak najszerzej prezentować najciekawsze zjawiska kultury. Trudno znaleźć lepsze miejsce niż internet, zwłaszcza w czasach, gdy rzeczywistość wymusiła ograniczone możliwości korzystania z kultury „na żywo”. Obecnie na kanale dworek.tv można zobaczyć materiały m.in. z Mikołajem Trzaską, Joahimem Menclem, Pawłem Kaczmarczykiem, Kasią Pietrzko, Rasm Almashan, Mariuszem Patyrą czy Yshaiem Aftermanem.

Dworek.tv tworzą pracownicy Dworku Białoprądnickiego, dla których kultura to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Od lat zajmują się animacją kultury oraz współpracują z artystami tworząc niezapomniane koncerty, festiwale, międzynarodowe projekty, rozmaite eventy i wystawy. Swoje bogate doświadczenia przenoszą teraz do internetu, by dzielić się kulturą w bezpieczny i dostępny dla każdego sposób.

Więcej informacji: dworek.tv

dworek tv

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-15
Data aktualizacji: 2021-01-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat