Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Nowa Huta dziś!” – podsumowanie IV edycji programu

W minionym roku odbyła się IV edycja programu „Nowa Huta dziś!”, którego celem była poprawa infrastruktury technicznej w tej części Krakowa. Zarząd Dróg Miasta Krakowa za kwotę 2 mln zł zrealizował 17 zadań na terenie dzielnic: Bieńczyce, Czyżyny, Mistrzejowice, Nowa Huta i Wzgórza Krzesławickie.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Bieńczyce:

W Bieńczycach wyremontowano ul. Urbanowicza wraz z parkingiem oraz parking na os. Jagiellońskim 21. Prace kosztowały ok. 351 tys. zł.

Czyżyny:

Na terenie tej dzielnicy wyremontowano chodniki na al. Pokoju, os. II Pułku Lotniczego (przy bloku nr 2), ul. Ciepłowniczej i Śliwkowej. Wyrównano także uskok na skrzyżowaniu ul. Stella-Sawickiego i Pisarka. Prace kosztowały ok. 364 tys. zł.

Mistrzejowice:

W tej dzielnicy ZDMK wymienił oświetlenie na odcinku od pętli tramwajowej „Mistrzejowice” do ul. Wiśliskiej (w sumie 47 opraw). Wyremontowano ul. Parnickiego i Na Zboczu. Prace kosztowały ok. 419 tys. zł.

Nowa Huta:

Wyremontowano jezdnię na os. Zielonym przy budynkach nr 23, 24, 25, 26, a także chodnik przy budynkach nr 23 i 24. Odnowiono parking na os. Teatralnym. Nową nawierzchnię zyskały ul. Powiatowa i Żaglowa. Prace kosztowały ok. 481 tys. zł.

Wzgórza Krzesławickie:

Wyremontowano chodniki przy ul. Glinik i Jagiełły. Nową nawierzchnię zyskała ul. Grzegorza z Sanoka. Prace kosztowały ok. 312 tys. zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-09
Data aktualizacji: 2021-01-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat