Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ferie w mieście ciekawe i bezpieczne – oferta zajęć dla najmłodszych

Kraków ma ofertę zajęć dla uczniów, którzy ferie zimowe spędzą w mieście. Samorządowe młodzieżowe domy kultury, a także placówki oświatowo-wychowawcze o charakterze sportowym i kluby sportowe organizują różnorodne aktywności dla najmłodszych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Z tego względu skala i forma tych przedsięwzięć musiała zostać dostosowana do warunków epidemicznych.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

– W tym roku szkolnym ferie zimowe będą odbywać się we wspólnym dla całej Polski terminie: od 4 do 17 stycznia. Skoro powinniśmy ograniczyć przemieszczanie się i wyjazdy poza Kraków, warto spędzić ten czas w naszym mieście. Dwa tygodnie ferii można poświęcić na wspólny wypoczynek i rozwijanie własnych zainteresowań, ale też organizować go w sposób aktywny: wybierając wycieczki w ulubione miejsca czy też przechadzki po krakowskich parkach i lasach. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wielu rodziców nie będzie mogło zapewnić opieki swoim dzieciom przez całe dwa tygodnie. Dlatego z pomocą przychodzą im instytucje, które nie tylko posiadają wieloletnie doświadczenie w organizowaniu zimowego wypoczynku, ale wiedzą również, jak organizować zajęcia stacjonarne dla najmłodszych w warunkach pandemii z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Anna Domańska, p.o. dyrektora Wydziału Edukacji UMK.

Warsztaty dziennikarskie i fotograficzne, zajęcia relaksacyjne, spotkania podróżnicze oraz rzecz jasna – mnóstwo aktywności sportowych na świeżym powietrzu: zajęcia z tenisa stołowego, wyjścia na kręgle, siłownię, treningi piłkarskie czy seanse w grocie solnej. To tylko wybrane propozycje na zbliżające się ferie zimowe przygotowane przez krakowskie młodzieżowe domy kultury oraz placówki oświatowo-wychowawcze o charakterze sportowym i kluby sportowe: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Zachód, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód oraz dziewięć krakowskich klubów sportowych.

Placówki te przygotowały ciekawą ofertę zajęć, które będą nie tylko prowadzone przez doświadczonych trenerów i opiekunów, ale co równie ważne – organizowane z zachowaniem przepisów reżimu sanitarnego.

Oprócz zajęć stacjonarnych można skorzystać także z ciekawych inicjatyw realizowanych w formule on-line. Już teraz warto zapoznać się z tymi propozycjami.

Na ferie on-line zaprasza także TAURON Arena Kraków. Transmisja na żywo z treningów w Małej Hali będzie prowadzona na Facebooku. Harmonogram i opis zajęć tutaj.

 

Sprawdź ciekawe propozycje przygotowane przez dziesięć młodzieżowych domów kultury, które działają w różnych zakątkach Krakowa [PDF].

Sprawdź ofertę zajęć proponowaną przez placówki oświatowo-wychowawcze o charakterze sportowym i kluby sportowe – do pobrania tutaj.

 

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-10
Data aktualizacji: 2021-01-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat