Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wirtualne ferie zimowe z Centrum Kultury Podgórza

Po kolejnych miesiącach zdalnej nauki uczniowie szkół podstawowych zasłużyli na wypoczynek. Centrum Kultury Podgórza zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania ze specjalnej oferty wirtualnych ferii zimowych. Zajęcia odbywają codziennie od 4 do 17 stycznia.

Fot. pixabay.com

Warsztaty i zajęcia, organizowane w ramach wirtualnych ferii zimowych, to okazja do nauczenia się czegoś nowego, integracji z koleżankami i kolegami oraz świetnej zabawy. W ofercie znalazły się dwa tematyczne cykle, dzięki którym uczestnicy rozwiną swoje pasje i poznają zalety korzystania z nowych technologii. Na zajęcia zaprasza Siedziba Główna Centrum Kultury Podgórza, przy ul. Sokolskiej 13.

Nowa formuła

Centrum Kultury Podgórza przygotowało nową odsłonę ferii w wersji wirtualnej. Zajęcia odbywają codziennie od 4 do 17 stycznia w godzinach 10.00-12.00, z wykorzystaniem platformy internetowej ZOOM, która dla uczestników jest dostępna nieodpłatnie i nie wymaga instalowania skomplikowanego oprogramowania.

Zajęcia mają formułę wideokonferencji. Uczestnicy są informowani o szczegółach mailowo (otrzymują link do zajęć oraz inne ważne informacje – np. o materiałach, które będą potrzebne, by wziąć w nich aktywny udział). Dzieci i młodzież z klas IV-VIII szkoły podstawowej mogą w tym czasie atrakcyjnie i kreatywnie spędzić czas poznając tajniki architektury Podgórza oraz rozwijać swoje pasje artystyczne.

Codziennie uczestnicy poznają nowe zagadnienia związane z tematem zajęć, biorą udział w praktycznych warsztatach i przesyłają zdjęcia przedstawiające swoje prace oraz proces twórczy. Każda z prac jest oceniana, a autorzy najlepszych otrzymują nagrody. Zwieńczeniem obu z cyklów są weekendowe gry miejskie, podczas których osoby biorące udział w wirtualnych feriach będą miały za zadanie nagranie tematycznych filmów, które umieszczana będą na YouTube.

Kreatywne dzieciaki

Kolejny cykl jest okazją poznania tajników fotografii oraz sztuki rękodzielniczej. Uczestnicy zajęć odkrywają historię najważniejszych fotografii, przełomowe wynalazki z tej dziedziny, a także tajemnice tworzenia udanych zdjęć. Wszystkie prace fotograficzne wezmą udział w wirtualnej wystawie.

Prace plastyczne i rękodzielnicze wykonane zostaną z wykorzystaniem przedmiotów obecnych w każdym domu, inspirując dzieci i młodzież do twórczego i eksperymentalnego podejścia do sztuki.

Cykl zakończy gra miejska przeznaczona dla uczestników i ich rodzin zatytułowana „Podgórze ukryte na starych fotografiach”. Głównym zadaniem będzie odnalezienie miejsc, przedstawionych na zdjęciach sprzed stu lat i nagranie filmików, pokazujących jak bardzo zmieniło się od tego czasu Podgórze. Każdy uczestnik, który weźmie udział w warsztatach i weekendowej grze otrzyma dyplom oraz bon podarunkowy.

Informacje i zapisy

Liczba miejsc w ramach każdego z zimowych cykli zajęciowych jest ograniczona. Wszelkie informacje na temat planowanych zajęć w ramach wirtualnych ferii można uzyskać telefonicznie, pod numerem 12 656 36 70 (wew. 30), natomiast zapisy odbywają się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Centrum Kultury Podgórza.

Opłata za udział w wirtualnych feriach z Centrum Kultury Podgórza wynosi 10 zł za tydzień. Organizacja zajęć została dofinansowana ze środków Dzielnicy XIII Podgórze.

Szczegółowy program wirtualnych ferii można znaleźć tutaj.

wirtualne ferie zimowe

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-11
Data aktualizacji: 2021-01-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź