Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Biblioteka Kraków otworzyła filię w nowej siedzibie

Od 1 grudnia Biblioteka Kraków, stanowiąca sieć miejskich bibliotek, zaprasza czytelników do nowiutkiej siedziby filii nr 31, ulokowanej w nowym budynku przy ul. Przyzby 10.

Fot. Biblioteka Kraków
Biblioteka Kraków

Nowocześnie wyposażona i umeblowana placówka będzie biblioteką uniwersalną, z księgozbiorem dla dorosłych i dzieci. Filia nr 31 została przeniesiona z ul. Zachodniej 7/3a, gdzie po zakończeniu remontu będzie działał punkt biblioteczny adresowany do młodzieży.

W nowej siedzibie od wczoraj prezentowana jest wystawa „Gapiszon, Kwapiszon i inni. Butenko w Bibliotece Kraków”, przedstawiająca prace Bohdana Butenki (1931-2019) – znakomitego ilustratora i grafika znanego pokoleniom czytelników, twórcy niezapomnianych postaci, m.in. Gapiszona, Gucia i Cezara. Plakaty i eksponaty pochodzą ze zbiorów kolekcjonera Wojciecha Jamy.

Wielkoformatowe plakaty autorstwa Butenki można oglądać w witrynach filii nr 56 (os. Zgody 7). Wystawa, otwarta do końca roku, powstała w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”.

Więcej na stronie internetowej biblioteka.krakow.pl.

Biblioteka Kraków Filia 31

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-12-05
Data aktualizacji: 2020-12-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat