Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sesje RMK hybrydowo

48. sesja Rady Miasta Krakowa odbyła się w trybie mieszanym. Część radnych obradowała z Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, pozostali łączyli się za pomocą urządzeń teleinformatycznych. 

Fot. Bogusław Świerzowski/Kraków.pl
Bogusław Świerzowski/Kraków.pl

Na salach: Obrad Rady Miasta Krakowa, Kupieckiej, Juliusza Lea i 303 obecni byli: prowadzący sesję RMK, radni oraz referenci projektów uchwał - przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa. Część radnych komunikowała się za pomocą programu Microsoft Teams, korzystając z aplikacji zdalna sesja, która umożliwiała głosowanie jak podczas sesji stacjonarnej.

- Po szczegółowej analizie przepisów prawa pojawił się szereg wątpliwości, czy sesje zdalne niemające wskazanego stacjonarnego miejsca obrad można uznać za ważne. Oczywiście „ustawy covidowe” dopuszczają zdalny tryb pracy organów samorządu terytorialnego, powstaje jednak wątpliwość, czy takie procedury są zgodne z Konstytucją RP, w szczególności z prawem obywateli do informacji o działalności organów pochodzących z wyborów bezpośrednich. Stąd decyzja o bardziej bezpiecznym rozwiązaniu hybrydowym – tłumaczy Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Mieszkańcy mogą brać udział w sesji, z uwagi jednak na obostrzenia epidemiczne na Salę Obrad Rady Miasta Krakowa wpuszczonych może być jedynie 20 mieszkańców, wcześniej zapisanych do udziału w dyskusji. Sesje Rady Miasta Krakowa można także śledzić on-line.

W trybie mieszanym sesje Rady Miasta Krakowa odbywać się będą do końca epidemii. Kolejne sesje Rady Miasta Krakowa zaplanowane zostały na 2 i 16 grudnia. Tematem dominującym będzie procedowanie Budżetu Miasta Krakowa na rok 2021. -  Harmonogram prac nad budżetem wymusza, aby w grudniu odbyły się dwie sesje Rady Miasta Krakowa. Co do zasady do końca trwania epidemii Rada będzie spotykać się raz w miesiącu – mówi Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

                                                                                         

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat