Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Świetlna wystawa w Ogrodzie Doświadczeń

W Ogrodzie Doświadczeń nie ma nudy nawet zimą! Już od 30 października można przenieść się do niezwykłej krainy pełnej światła i magii. Wszystko za sprawą świetlnej wystawy „Alicja w Krainie Czarów – Ogród Świateł”.

Fot. mim.krakow.pl
mim.krakow.pl

Każdy, kto uda się w podróż po metaforycznym, multimedialnym świecie Alicji, będzie mógł podążać świetlnymi ścieżkami, poznając przy tym szalonych, wręcz nierealnych mieszkańców Krainy Czarów. Dzięki widowiskowym instalacjom świetlnym można będzie zajrzeć do Króliczej Nory, poznać szeroko uśmiechniętego Kota z Cheshire, palącego fajkę Pana Gąsienicę, wziąć udział w Zwariowanym Podwieczorku i odwiedzić Królową Kier w jej własnym zamku.

Wszystkie figury świetlne zostały otoczone multimedialnymi iluminacjami, które współgrają z dźwiękiem, obrazem i muzyką. Dodatkowo, w każdy piątek, sobotę i niedzielę od godz. 18.00 prezentowane będą specjalne pokazy laserowe.

Wydarzenie pełni rolę wystawy plenerowej i nie wymaga bezpośredniej interakcji z żadnymi eksponatami. Wszystkie atrakcje zostały rozmieszczone na przestrzeni 6 hektarów. Zwiedzanie Ogrodu Świateł odbywa się na świeżym powietrzu.

 

Świetlna wystawa jest dostępna do 28 lutego 2021 r. w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema przy al. Pokoju 68.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz godziny otwarcia są dostępne na stronie wydarzenia oraz na stronie internetowej ogrodswiatel.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat