Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

3. Wodecki Twist Festiwal. Z miłości do muzyki!

Natalia Kukulska, Kuba Badach i Ania Rusowicz wśród artystów, którzy wezmą udział w koncercie „Dobrze, że jesteś” wirtualnej edycji Wodecki Twist. 27 września koncert z Krakowa będzie można oglądać na YouTube oraz w serwisie player.pl.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

– To będzie magiczny dzień. Najpiękniejsze utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, piękne głosy, teatr i jak zawsze Tata. Kochani, jest dla nas niezwykle ważne, aby mimo wszystkich trudności, jakie spadły na kulturę w tym roku, spotkać się z Wami, naszą publicznością. Nie możemy tego zrobić jak zwykle w pięknych salach koncertowych Krakowa, przenosimy więc jedną z nich dla Was do sieci. Jestem pewna, że koncert, jaki przygotowaliśmy, przyniesie nam wszystkim mnóstwo radości, Z miłości do muzyki! – mówi dyrektor artystyczna festiwalu Kasia Wodecka-Stubbs.

Wypełniony najpiękniejszymi piosenkami o miłości jubileuszowy koncert transmitowany będzie na żywo z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i dostępny bezpłatnie.

Specjalne aranżacje wielkich przebojów z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego przygotował Tomasz Szymuś, pod którego batutą wystąpią muzycy tego dnia. Zespołowi będą towarzyszyć artyści Santander Orchestra. Na scenie pojawią się: Kuba Badach, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska oraz Ewelina Cassette, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Koncert poprowadzi Magda Miśka-Jackowska.

Część muzyczną koncertu „Dobrze, że jesteś” uzupełnią audiowizualne materiały z archiwum. – Koncertu posłuchamy w artystycznej oprawie, jaką przygotował znakomity grafik Krzysztof „Kuki” Iwański, z fotografiami Weroniki Łodzińskiej-Dudy i jak zawsze z Krakowem w tle – dodaje Kasia Wodecka-Stubbs.

Festiwal co roku inaugurowała piosenka „Zacznij od Bacha” w wykonaniu najznakomitszych chórów z całej Polski. Organizatorzy nie rezygnują z tego zwyczaju, ale w związku z ograniczeniami epidemiologicznymi przenoszą wspólne śpiewanie z Rynku Głównego do internetu. Zespoły chóralne przygotują nagranie piosenki Zbigniewa Wodeckiego i w niedzielę, 27 września, zaproszą do śpiewania widzów i fanów festiwalu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Koncert transmitowany będzie na żywo na YouTube oraz w serwisie player.pl.

 

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa. Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat