Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Etnopiknik z Biblioteką Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza mieszkańców Krakowa i turystów do udziału w „Etnopikniku”, który odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Piknik odbędzie się w godzinach 10.00-15.00. Wezmą w nim udział twórcy ludowi. W programie między innymi warsztaty rękodzielnicze: koronkarstwa, garncarstwa, malarstwa na szkle, wikliniarstwa i pracy powroźnika, pokazy tańców ludowych oraz mody koronkowej. Podczas „Etnopikniku” odbędzie się także koncert na słowackiej fujarze pasterskiej, a uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć wystawę fotogramów współczesnej Słowacji.

Piknik jest organizowany w ramach projektu „Etnopodróże z Biblioteką Kraków”. To międzypokoleniowe przedsięwzięcie, które ma na celu pokazywanie bogactwa kultury ludowej, a także jej roli kulturotwórczej. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Szczegóły na stronie Biblioteki Kraków. Przypominamy o konieczności przestrzegania obowiązujących wytycznych sanitarnych w trakcie wydarzenia (zakrywanie ust i nosa).

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat