Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kocie ścieżki w Muzeum Krakowa

Odwiedź Kamienicę Hipolitów i Dom Zwierzyniecki, aby poznać mruczących kustoszów – kota Hipolita i kota Włodka. Na wyjątkową wędrówkę ich śladami zaprasza Muzeum Krakowa.

Fot. Muzeum Krakowa / materiały prasowe
Muzeum Krakowa / materiały prasowe

Zastanawiało Was kiedyś, czym różni się dom mieszczański od tego na przedmieściu? Odpowiedź znajdziecie w dwóch oddziałach Muzeum Krakowa! W Kamienicy Hipolitów eksponujemy pełne przepychu wnętrza bogatego mieszczańskiego domu, z kolei w Domu Zwierzynieckim odtworzone zostało przedmiejskie mieszkanie - takie, w jakim żyli służący, którzy pracowali na co dzień w mieszczańskiej kamienicy.

A co łączy te z pozoru różne miejsca? Oczywiście koci kustosze. W Kamienicy Hipolitów z wdziękiem gospodaruje kot Hipolit, zaś kot Włodek wita gości Domu Zwierzynieckiego. Teraz mruczących muzealników możecie odwiedzić kupując w jednym z tych dwóch oddziałów „Bilet z kotem”. W ciągu siedmiu dni od zakupu tego biletu możecie zapoznać się z obydwoma kocimi kustoszami!

A ponieważ koty mają również swoje tajemnice i lubią chodzić własnymi drogami, pracownicy Muzeum Krakowa mają propozycję - spacer kocimi śladami.

Już dziś, w niedzielę, 2 sierpnia, o godzinie 11.00 muzealnicy zapraszają do Domu Zwierzynieckiego na spacer z przewodnikiem! Udział w nim możliwy jest po zakupieniu „Biletu z kotem”! Trasę spaceru można pokonać również samodzielnie. Mapa i dokładny opis mijanych miejsc dostępny jest na stronie internetowej muzeumkrakowa.pl.

Kot Hipolit, jak przystało na prawdziwego kociego arystokratę, musi jeszcze przemyśleć, które sekretne miejsca pokaże gościom. Jak tylko będzie gotowy, zaprosi wszystkich do wspólnego odkrywania swoich kocich tajemnic.

Muzeum Krakowa zachęca do śledzenia mediów społecznościowych oraz strony internetowej muzeumkrakowa.pl.

Muzeum Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-08-02
Data aktualizacji: 2020-08-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat