Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwa Summer Jazz Festival Kraków 2020

W ramach Summer Jazz Festival Kraków 2020, który potrwa do 15 sierpnia, odbędzie się blisko sto koncertów. Wydawało się, że 25. edycja największego polskiego festiwalu jazzowego będzie prezentowana tylko online – na srebrnym czy białym ekranie, ale jednak duch żywego jazzu pokonał wirusa.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W tym roku usłyszymy między innymi Urszulę Dudziak, Billy’ego Cobhama wraz z Adamem Bałdychem, Adzikiem Sendeckim i Linley'em Marthe w projekcie Fusion Night, Adama Makowicza w duecie z Leszkiem Możdżerem oraz grupy Friends (W. Karolak, P. Baron, M. Napiórkowski, A. Dębski i A. Czerwiński) z Nigelem Kennedy’m.

Przed nami trzydzieści koncertów gwiazd polskiego jazzu w Pałacu pod Baranami - z czego jedenaście plenerowych na dziedzińcu Pałacu pod Baranami i dziewiętnaście w Piwnicy pod Baranami. Trzydzieści koncertów odbędzie się w Harris Piano Jazz Bar.

Summer Jazz Festival Kraków 2020 (dotychczas znany jako Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami) to także seria siedmiu solowych recitali fortepianowych z cyklu Solo Piano Week w Piec Art Acoustic Jazz Club, trzy koncerty w klubie Alchemia, cztery koncerty Sceny Młodych w Pracowni pod Baranami, koncerty Legend Jazzu w klubie U Muniaka oraz inne dodatkowe koncerty, wystawy plakatów i zdjęć.

Po latach będziemy mieć również honorowego artystę festiwalowego, tzw. „Artist In Residence”. Zostanie nim wybitny pianista Dominik Wania, który wystąpi na festiwalu w sześciu różnych koncertach.

Wszystkie koncerty zostaną zorganizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami pandemicznymi, tak aby miłośnicy jazzu mogli cieszyć się muzyką w bezpiecznej atmosferze.

Program wraz z informacjami o zakupie biletów można zobaczyć na stronie internetowej organizatora cracjazz.com oraz na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat