Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Skąd się bierze woda w szklance? Wszystko wyjaśni wirtualny spacer

Do tej pory odpowiedzi na tego typu pytania można było uzyskać podczas rejsów edukacyjnych po Zbiorniku Dobczyckim, które zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Mamy jednak nadzieję, że z powodzeniem zastąpią je wirtualne spacery po czterech zakładach uzdatniania wody: Bielany, Raba, Rudawa, Dłubnia oraz oczyszczalniach ścieków: Płaszów i Kujawy.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Na spacery, podczas których sami możemy zobaczyć, jak te miejsca wyglądają i funkcjonują, zapraszają Wodociągi Miasta Krakowa. Wirtualna wycieczka dostępna jest w trybie manualnym, w którym to my decydujemy o tym, co i w jakim tempie oglądamy. Dla bardziej wygodnych dostępny jest tryb automatyczny autopilota, który poprowadzi nas po wybranym obiekcie zgodnie z przebiegiem ciągu technologicznego, a lektor przekaże najważniejsze informacje o zwiedzanym obiekcie i działaniu znajdujących się na jego terenie urządzeń.

Jest też coś i dla tych, którzy doceniają nietuzinkowe widoki – w każdym obiekcie prezentowanych jest kilkadziesiąt ujęć panoramicznych i zdjęć, które można dowolnie przybliżać i powiększać. Co ważne, technika wirtualnych panoram gwarantuje rzeczywiste odwzorowanie odwiedzanych miejsc.

Wirtualne spacery są dostępne na stronie internetowej Wodociągów Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat