Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szkoła na osiedlu Gotyk kompletuje kadrę

To już ostatnia prosta! Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, dla którego miasto wybudowało nowoczesny obiekt przy ul. ks. Józefa Meiera, planuje otworzyć we wrześniu cztery oddziały przedszkolne oraz dziewięć oddziałów w klasach I–IV. Placówka poszukuje obecnie pracowników – nauczycieli oraz osób, które zajmą się sprawami z zakresu administracji i obsługi.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

W lipcu i sierpniu odbywać się będą rozmowy kwalifikacyjne. W przypadku kadry pedagogicznej oferta pracy skierowana jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, matematyki, historii, informatyki, języka angielskiego plastyki, muzyki, przyrody, techniki, wychowania fizycznego wychowawca świetlicy, logopeda, pedagog, bibliotekarz. Do zespołu pracowników administracji i obsługi poszukiwani są intendent, szef kuchni, podkuchenna, konserwator, kierownik gospodarczy, sekretarz szkoły, sekretarka, pomoc nauczyciela oraz woźna oddziałowa.

Więcej o naborze nauczycieli i pracowników niepedagogicznych

 

Osiedle Gotyk to stosunkowo nowe miejsce na mieszkaniowej mapie miasta, położone w północnej części Krakowa, nieopodal trasy wylotowej na Warszawę. Nowo wybudowana szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Będzie mogło do niej uczęszczać 500 dzieci i młodzieży.

W przedszkolu przygotowano 100 miejsc (cztery oddziały). Do dyspozycji maluchów będzie w sumie pięć sal zajęć, w tym pomieszczenie do zajęć ruchowych – wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano też jadalnię.

W szkole podstawowej przygotowano 400 miejsc. Uczniowie będą mieli do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczną, chemiczną, fizyczną, plastyczną i komputerową. Będzie biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Nie zabraknie sal gimnastycznych: większej do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejszej do ćwiczeń gimnastycznych.

Na dachu budynku ustawionych zostało 100 modułów fotowoltaicznych, których łączna moc wyniesie prawie 31 kW. Takie rozwiązanie sprawi, że mniejsze będą rachunki za energię elektryczną.

Zarząd Inwestycji Miejskich finalizuje jeszcze zamówienia publiczne dotyczące dostawy i montażu wyposażenia szkoły i przedszkola. Chodzi o zakup m.in. umeblowania, sprzętu elektronicznego, a także wyposażenia sal gimnastycznych i zaplecza sportowego.

Przypomnijmy: budowa szkoły na Gotyku rozpoczęła się latem 2018 roku. Choć pierwotny harmonogram zakładał, że prace potrwają trzy lata, to m.in. dzięki mobilizacji wykonawcy – P.B. Dombud SA z Katowic – udało się je zakończyć o rok szybciej. Do zrobienia pozostały już tylko drobne prace wykończeniowe wewnątrz oraz w otoczeniu budynku. Pod koniec czerwca miejsce odwiedził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Jestem pod wrażeniem tego, co tu w ciągu ostatnich dwóch lat zrealizowano. Jeszcze niedawno był tu pusty plac, a do miasta zgłaszało się wiele osób, postulując o budowę szkoły. Teraz szkoła, ale także i przedszkole są prawie gotowe na przyjęcie uczniów i przedszkolaków – powiedział prezydent.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-07-02
Data aktualizacji: 2020-08-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź