Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków tańcem malowany

Przed nami 21. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, który w tym roku odbędzie się w innej formule niż zwykle – częściowo w przestrzeni miasta, a częściowo w formule wirtualnej i telewizyjnej.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

- Tytuł festiwalu „Kraków tańcem malowany” zdradza, że naszą intencją jest promowanie tańcem najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków oraz przestrzeni historycznych Krakowa. Tańcem opowiemy historie o miejscach i postaciach związanych z naszym miastem. Zabierzemy w podróż po Krakowie różnych epok: Średniowiecza, Renesansu, Baroku. Będzie to taneczny ukłon dla Krakowa, miasta które miało spory wpływ na kształtowanie losów Polski i świata – zapowiadają organizatorzy festiwalu.

W dniach 19-26 lipca, czyli w planowanym wcześniej terminie festiwalu – tancerze pojawią w przestrzeniach miasta. W tym roku nie będzie sceny, tancerze będą tańczyć obok mieszkańców, obok codziennego życia: na ulicach, placach i dziedzińcach - tak jak podczas happeningów. Programy taneczne będzie można zobaczyć między innymi na Rynku Głównym, w Barbakanie czy na dziedzińcu Pałacu Erazma Ciołka.

Podczas tegorocznego festiwalu odbędą się także warsztaty taneczne „Kraków tańczy!” zorganizowane zarówno w formule online, jak też stacjonarnej.

Warsztaty online odbędą się w dniach 27-31 lipca. Poprowadzi je grupa międzynarodowych pedagogów i mistrzów. Swoje wirtualne klasy otworzą: Marie-Claire Bär Le Corre (francuski taniec renesansowy), Marta Baranowska (włoski taniec renesansowy), Ana Yepes (dawny taniec hiszpański), Alaknanda (indyjski taniec Kathak), Nikoleta Giankaki (dawny taniec grecki), Pierre-François Dollé (barokowy taniec francuski oraz barokowy taniec francuski Masterclass); Leszek Rembowski (dawny taniec polski).

Natomiast od 28 do 30 lipca odbędą się stacjonarne warsztaty taneczne „Kraków tańczy pod Wawelem” przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Przez trzy dni na stadionie na placu na Groblach najmłodsi mogą wziąć udział we wspólnej tanecznej podróży, która jest okazją do poznania tańców greckich, francuskich, hiszpańskich. Warsztaty są otwarte, obowiązuje internetowa rejestracja.

We wrześniu z kolei, 21. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” będzie miał swoją odsłonę telewizyjną. Na antenie TVP Kraków zostanie wyemitowana seria odcinków edycji „Kraków tańcem malowany”.

Więcej informacji na stronie internetowej cracoviadanza.pl.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat