Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zarządcy przedstawiają magistratowi „Lustro czynszowe”

Właściciele i zarządcy nieruchomości do końca lipca br. powinni przedstawić Gminie Miejskiej Kraków dane dotyczące czynszów w lokalach mieszkalnych za pierwsze półrocze 2020 r.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Zarządcy nieruchomości mają obowiązek przedstawienia danych dotyczących czynszów lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze Gminy Kraków lub jej części.

Dotyczy to w szczególności wysokości czynszu na 1 mpowierzchni użytkowej lokalu, w powiązaniu z lokalizacją, wiekiem i stanem technicznym budynku oraz powierzchnią użytkową lokalu i jego standardem. Obowiązek publikacji wynika z ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego.

Szczegółowe informacje oraz wzory formularzy są zamieszczone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jej części.

Wypełnione formularze należy składać osobiście, przez platformę ePUAP lub za pośrednictwem poczty na adres: Wydział Mieszkalnictwa UMK, Rynek Podgórski 1, 30-533 Kraków w terminie do końca lipca br.

pokaż metkę
Autor: Grażyna Rokita
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat