Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kameralne Kino Letnie w MOCAK-u

W ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” przez całe wakacje MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe, których tematem będzie sztuka. Pokazy odbywają się w piątki do 28 sierpnia o godzinie 21.00 w podcieniach muzeum.

Fot. MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Poprzednie edycje kina letniego w MOCAK-u cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dlatego też Muzeum nie chce rezygnować z tej tradycji! Ze względu na obostrzenia sanitarne i bezpieczeństwo widzów w tym roku ograniczono jednak liczbę miejsc. Na jeden seans może przyjść maksymalnie 40 osób. Regulamin projekcji dostępny jest tutaj. Przypominamy, że w czwartki i w piątki muzeum jest czynne do godziny 21.00.

Jak uchwycić językiem kina materię sztuki i rolę artysty w procesie jej powstawania? Jak ukazać wpływ sztuki na ludzkie życie? Jak kino portretuje skomplikowane osobowości artystów? Jak ukazuje proces twórczy z całym jego pięknem, poświęceniem, cierpieniem, chaosem, niemocą i cudem? W proponowanym przeglądzie znalazło się miejsce dla różnych obszarów sztuki, form i gatunków filmowych, epok. Wszystko łączy artysta i twórczość jako jedne z najtrudniejszych, ale i najbardziej inspirujących tematów dla kina. Film potrafi wychwycić granicę dzielącą sztukę od życia, fikcję od rzeczywistości, artystę od „zwykłego” człowieka oraz ukazać, jak te sfery przenikają się i wzajemnie na siebie wpływają.

Tegoroczny program Kameralnego Kina Letniego w MOCAK-u skupia się na portretach artystów i cenie, jaką płacą za sztukę, bolesnym procesie twórczym oraz na zapomnianych historiach, które przywracane są naszej pamięci.

Wszystkie filmy z polskimi napisami.

Więcej informacji na stronie: mocak.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat