Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wypowiedz się na temat Klastra „Zabłocie 20.22”

Do 12 lipca można wypełnić ankietę elektroniczną, w ramach trwających konsultacji społecznych w sprawie wypracowania zasad i formuły funkcjonowania Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych „Zabłocie 20.22” (budynek A).

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Ankieta została opracowana na podstawie wyników preankiety, która została przeprowadzona w dniach 3–26 kwietnia. Wzięło w niej wtedy udział 166 mieszkańców, 22 organizacje pozarządowe i 14 MŚP. Ankietowani odpowiadali m.in. napytania dotyczące tego, w jaki sposób i jak często chcieliby korzystać z przestrzeni w klastrze.

Ankieta dostępna jest tutaj, a jej wypełnienie nie zajmie więcej niż pięć minut. Do udziału w badaniu zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli firm innowacyjnych, organizacji pozarządowych, branż kreatywnych i innych zainteresowanych grup.

Przypomnijmy, ideą przewodnią Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych „Zabłocie 20.22” jest stworzenie przestrzeni zapewniającej w odpowiedniej skali techniczne i organizacyjne warunki do pracy, nauki czy spędzania czasu wolnego. Efektem będzie integracja zróżnicowanych środowisk oraz budowa społeczności innowacji. Pod wspólnym dachem znajdzie się miejsce dla powstających i tych już funkcjonujących startupów i mikroprzedsiębiorstw, grup twórczych, organizacji społecznych, mieszkańców i grup nieformalnych.

W ramach zadania przebudowane zostaną dwa istniejące, zdegradowane budynki magazynowe przy ul. Zabłocie, w rejonie torów kolejowych. Zmieni się także ich sposób użytkowania. Oba zostaną przystosowane do pełnienia funkcji biurowej jako dominującej oraz usługowej i magazynowej, jako uzupełniającej. Budynek A, będący przedmiotem trwających konsultacji ma cztery kondygnacje i ponad 4,5 tys. m2 powierzchni użytkowej. Trwa przygotowanie koncepcji architektonicznej i projektu budowlanego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane mogłyby się rozpocząć tej jesieni.

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat