Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„1, 2, 3, mówisz Ty” z Teatrem Ludowym

Teatr Ludowy rozpoczął nowy cykl online. Tym razem są to przekomarzanki językowe, dzięki którym można uczyć się poprawnej dykcji.

Fot. Teatr Ludowy

Już od 6 czerwca Teatr Ludowy zaprasza dzieci do wspólnych poszukiwań i ćwiczeń wymowy – od podstawowych rozgrzewek, do trudnych, wykręcających język łamańców, a także do szukania rozwiązań językowych dylematów. Poprzez wspólną zabawę dwie szalone profesorki z kosmosu, Fa i Fi, zaszczepią w dzieciach bakcyla zainteresowania językiem polskim.

Fa pochodzi z planety Fafa Fefe, a Fi przyleciała z dalekiego Fifi Fofo. Na Ziemi badają zwyczaje ludzi, ale przede wszystkim fascynuje je język. Na początek postanowiły nauczyć się polskiego. Fa twierdzi, że to najtrudniejszy język Wszechświata, ale liczą na to, że ziemskie dzieci pomogą im się go nauczyć.

Pierwszy odcinek cyklu „1, 2, 3, nówisz Ty” – „Dykcja dla... kosmitów. Pantałyk” dostępny jest na kanale YouTube Teatru Ludowego.

 

Teatr Ludowy czeka również na odpowiedzi na zagadki z pierwszego odcinka – oglądajcie uważnie! Do zabawy można dołączyć przesyłając filmiki na adres: promocja@ludowy.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-06-08
Data aktualizacji: 2020-06-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź