Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W lipcu nastąpi poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania

Zbliża się moment poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania. Od lipca przybędzie ulic, na których parkowanie będzie płatne. W trzech przypadkach obecne sektory zostaną poszerzone, w dwóch pojawią się nowe. Obszar płatnego parkowania poszerzy się na terenie Bronowic, Zwierzyńca, Bonarki oraz Grzegórzek i Grzegórzek Wschód. Dla mieszkańców tych terenów cena za parkowanie wyniesie 10 zł miesięcznie.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa z ubiegłego roku, w wakacje obszar płatnego parkowania zostanie poszerzony o nowe obszary. Pierwsze poszerzenie planowane jest na 26 lipca, drugie – 31 lipca.

W niedzielę, 26 lipca, strefa powiększy się o dalszą część Krowodrzy, Zwierzyńca oraz Grzegórzek – poszerzone zostaną dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16, dodatkowo pojawi się też nowy sektor C21 – obszar między ulicami Kapelanka, Brożka, Wadowickiej i Konopnickiej.

Z kolei w piątek, 31 lipca obszar płatnego parkowania powiększy się o nowy sektor C7 – między ulicami Emaus i królowej Jadwigi, do Piastowskiej.

Dni, godziny obowiązywania, stawki opłat za postój i opłata dodatkowa pozostaną bez zmian.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Strefy Płatnego Parkowania.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat