Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Otwarcie Fabryki Schindlera i Ulicy Pomorskiej

Od 4 czerwca Muzeum Krakowa ponownie zaprasza po przerwie do kolejnych swoich dwóch oddziałów – Fabryki Emalia Oskara Schindlera oraz Ulicy Pomorskiej z zachowanymi do dziś celami dawnego aresztu gestapo.

Fot. Muzeum Krakowa
Muzeum Krakowa

Na wystawie „Kraków – czas okupacji 1939–1945” poznasz tragedię wojny w wymiarze indywidualnym i zbiorowym, a także codzienność okupowanego Krakowa, utrwaloną w zwykłych przedmiotach, fotografiach, gazetach, dokumentach osobistych i urzędowych. „Krakowianie wobec terroru 1939–1945­–1956” to opowieść o złożonej historii naszego miasta, która przygotuje zwiedzającego do wizyty w celach, gdzie torturowano i mordowano Polaków walczących o wolną i niepodległą ojczyznę.
 
Pamiętaj o maseczkach na twarzy, zachowaj dystans od innych zwiedzających i koniecznie zapoznaj się z nowymi regulaminami zwiedzania, który dostępne są pod linkami: Fabryka Schindlera [tutaj] oraz Ulica Pomorska [tutaj].

Odkryj Kraków z Muzeum Krakowa – bądź turystą w swoim mieście!

„Bądźcie z nami na bieżąco! Śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe, gdzie będziemy informować o otwarciach kolejnych oddziałów i o innych akcjach w Muzeum Krakowa” – zapraszają muzealnicy.

Dyrekcja i pracownicy muzeum przypominają także, że od 2 czerwca udostępnili zwiedzającym wystawę stałą „Miasto pod kopcem Kraka” w Muzeum Podgórza.

Muzealna akcja „Odkryj Kraków” wpisuje się w miejską kampanię „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat