Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Otwarcie Apteki pod Orłem

Od wtorku, 26 maja Muzeum Krakowa ponownie zaprasza do swego oddziału w Aptece pod Orłem, gdzie można zwiedzić wystawę „Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim”. Odkryj Kraków z Muzeum Krakowa – bądź turystą w swoim mieście!

Fot. Muzeum Krakowa
Muzeum Krakowa

Odwiedzający znów będą mogli poznawać losy krakowskich Żydów podczas niemieckiej okupacji, ukazane przez pryzmat wspomnień właściciela i pracowników apteki. To wyjątkowa okazja by poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca spotkań i schronienia dla mieszkańców getta.

Historię Krakowa z okresu II wojny światowej i reżimu komunistycznego uzupełniają ekspozycje w oddziałach Fabryka Schindlera oraz Ulica Pomorska, które Muzeum Krakowa otworzy ponownie 4 czerwca.

Muzealnicy apelują do zwiedzających, aby podczas zwiedzania pamiętali o maseczkach na twarzy i zachowaniu dwumetrowego dystansu od innych osób. Zachęcają także do zapoznania się z nowym regulaminem zwiedzania, który dostępny jest tutaj.

Odkryj Kraków z Muzeum Krakowa – bądź turystą w swoim mieście!

Dyrekcja i pracownicy muzeum zachęcają także zwiedzających do bieżącego śledzenia strony internetowej MK i mediów społecznościowych, gdzie pojawiają się aktualne informacje o otwarciach kolejnych oddziałów oraz o innych akcjach Muzeum Krakowa.

Muzealna akcja „Odkryj Kraków” wpisuje się w miejską kampanię „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego

pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat