Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zmiany na Dietla

Przebudowa skrzyżowania ulic Dietla i Krakowskiej od strony Stradomskiej w ramach przebudowy Krakowskiej została zakończona. W poniedziałek, 25 maja wykonawca przełożył ciężar robót na jezdnię południową – pojawiły się zmiany w organizacji ruchu.

Fot. zdmk.krakow.pl
zdmk.krakow.pl

Ukończone roboty drogowe po stronie Stradomskiej pozwoliły na przełożenie ruchu na jezdnię północną. Fragment ulicy Dietla po stronie południowej został zamknięty i rozpoczęły się na nim pierwsze prace pod nadzorem archeologicznym. Na postępy prac w tym miejscu będą miały wpływ ewentualne odkrycia. Po stronie północnej Dietla dobiegają jeszcze końca prace w zakresie torowiska tramwajowego.

Uruchomienie relacji tramwajowej Dietla – Stradomska planowane jest na początku czerwca (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ok. 1 czerwca).

Wzdłuż ulicy Krakowskiej na ukończeniu są roboty brukarskie, torowisko zostało zamocowane w betonowych płytach. Widać pierwsze nasadzenia. Tuż przy wlocie Krakowskiej od strony Dietla trwa budowa kanalizacji deszczowej oraz przebudowa infrastruktury podziemnej. Na skrzyżowaniu Krakowskiej z Podgórską i Rybaki trwają prace brukarskie oraz wykonywane są warstwy podbudowy torowiska.

Wykonawca deklaruje powrót tramwajów na ulicę Krakowską na początku wakacji.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat