Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Karol Wojtyła w fotografii Adama Bujaka – wystawa w MNK

18 maja obchodzimy setne urodziny Karola Wojtyły. Z tej okazji ustanowiono rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II. Muzeum Narodowe w Krakowie upamiętniło postać papieża Polaka organizując wystawę: „Karol Kardynał Wojtyła. Fotografie Adama Bujaka”.

Fot. Karol Wojtyła, fot. Adam Bujak
Karol Wojtyła, fot. Adam Bujak

Wystawa dokumentuje okres od II połowy XX wieku do początku XXI wieku. Pierwotnie jej otwarcie zaplanowano na maj, jednak w związku z zagrożeniem epidemicznym COVID-19 i troską o odwiedzających Dyrekcja MNK podjęła decyzję o przesunięciu terminu otwarcia wystawy na kolejny miesiąc.

MNK postanowiło jednak upamiętnić dzień urodzin papieża Polaka i już teraz zaprasza na swój profil na Facebooku do obejrzenia przedpremierowego pokazu wybranych zdjęć z wystawy. Narratorką krótkiego filmu promującego wystawę będzie krakowska aktorka Anna Dymna. Ponadto,  z okazji setnej rocznicy na stronie internetowej www.mnk.pl będzie można obejrzeć fotogalerię 20 zdjęć Adama Bujaka przygotowaną przez kuratorkę wystawy Magdalenę Święch.

Wystawę „Karol Kardynał Wojtyła. Fotografie Adama Bujaka” będzie można zobaczyć od 19 czerwca w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich przy ul. Pijarskiej 8. Wystawa będzie czynna od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00–17.00. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zwiedzania wystawy w czasie epidemii.


Narratorem tej fotograficznej opowieści jest krakowski artysta – fotograf Adam Bujak. Zdjęcia układają się we wspomnienie, przywołują duchowe przeżycie artysty, jakim było dla niego każde spotkanie z ojcem świętym. Adam Bujak wielokrotnie podkreślał, że Jan Paweł II był i jest najważniejszym tematem jego twórczości, a dokumentacja fotograficzna działań papieża, której się podjął stała się dla niego misją.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat