Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Od poniedziałku, 18 maja uruchomiono sygnalizacje świetlne na przejściach dla pieszych włączanych za pomocą przycisku, które znajdują się poza skrzyżowaniami. Wszystko w związku ze znoszeniem kolejnych restrykcji wprowadzonych na czas epidemii, w tym w szczególności uruchomieniem placówek oświatowych i opiekuńczych.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

– Zmiany dotyczą sygnalizacji, które dotychczas pozostawały wyłączone, a na których pieszy w celu bezpiecznego przekroczenia jezdni na prostym odcinku drogi każdorazowo zgłasza swoją obecność, i wtedy sygnalizacja możliwie jak najszybciej wstrzymuje pojazdy na drodze – mówi Łukasz Gryga, dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu.

W kilkunastu lokalizacjach w Krakowie będzie konieczność naciskania przycisków. Przyciski będą regularnie dezynfekowane przez firmę utrzymującą sygnalizację świetlne i będą się wyróżniać, bo w przeciwieństwie do reszty nie będą zaklejone. 

Jednocześnie, na ten moment, w pozostałych lokalizacjach, czyli na skrzyżowaniach pozostawiono dotychczasowe rozwiązania, a długoterminowym działaniem miasta będzie ograniczenie do minimum konieczności naciskania przycisków w ciągu dnia na sygnalizacjach świetlnych.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat